شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

آموزش کامل ساخت دیتابیس ( cpanel )

191بازدید

برای ایجاد یک وبسایت حرفه ای شما باید ابتدا دامنه و هاست خریداری کرده و سپس آن ها را با کمک پشتیبان هاست ست کنید تا امکان نصب قالب روی آن وجود داشته باشد. بدین منظور بعد از خرید هاست شما باید به قسمت مدیریت سرویس مربوطه ( cpanel ) مراجعه کنید. در این قسمت شما میتوانید کل سرویس خود را از همه نظر مدیریت کنید.

اگر میخواهید قالب را به هر نحوی نصب کنید، نیاز به ایجاد دیتابیس دارید و برای انجام این کار باید به cpanel سرویس مورد نظر مراجعه کرده و به قسمت MySQL® Databases مراجعه کنید.

 

بعد از زدن این گزینه شما به صفحه ساخت دیتابیس هدایت خواهید شد. همانند تصویر زیر در قسمت New Database باید یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کرده و سپس دکمه create Databases را بزنید.

 

بعد از زدن دکمه create Databases دیتابیس شما ایجاد خواهد شد و همانند تصویر زیر باید نام دیتابیس را ذخیره کنید. بعد از ذخیره کردن دکمه Go Back را بزنید تا به صفحه ساخت دیتابیس هدایت شود.

 

در این قسمت شما دیتابیس خود را ایجاد کرده اید و بعد از آن باید برای دیتابیس خود یک نام کاربری و رمز عبور نیز انتخاب کنید و برای این منظور همانند تصویر زیر به این قسمت مراجعه کنید.

در قسمت Username یک یوزر جدید انتخاب کرده و گزینه Password Generator را بزنید تا یک رمز عبور قوی به صورت خودکار برای شما انتخاب شود ( در این قسمت رمز عبور انتخاب شده و یوزر را حتما ذخیره کنید ) در این قسمت همانند تصویر زیر بعد از ذخیره کردن رمز عبور و فعال کردن تیک گزینه پایینی دکمه use Password را بزنید.

 

همانطور که در تصویر پایین مشاهده مکنید برای دیتابیس خود نام کاربری و رمز عبور را انتخاب کرده اید و حال باید آن را ذخیره کنید. برای ذخیره یا ایجاد کرده دکمه create user را بزنید. بعد از زدن این دکمه یوزر دیتابیس شما نمایش داده خواهد شد که باید آن را نیز ذخیره کنید. ( در حالت کلی شما باید در زمان ساخت دیتابیس جدید باید نام دیتابیس، یوزر دیتابیس و رمز عبور دیتابیس را ذخیره یا کپی کنید چون این سه مورد در زمان نصب قالب چه به صورت دستی و چه به صورت بسته نصبی مورد نیاز است )

 

بعد از انجام این موارد شما باید همانند تصویر زیر به قسمت Add User To Database مراجعه کرده و دیتابیس ایجاد شده به همراه یوزر دیتابیس مورد نظر را پیدا کرده و انتخاب کنید. قسمت اول یوزر و قسمت دوم دیتابیس میباشد. در تصویر زیر مشاهده میکنید که ما این موارد را پیدا کرده و انتخاب کرده ایم ( نام و یوزر دیتابیس در آموزش ما هر دو test میباشد )

 

در این قسمت باید گزینه Add را بزنید تا به صفحه ای همانند صفحه زیر هدایت شوید در این صفحه نیز تیک گزینه ALL PRIVILEGES را بزنید تا همه موارد زیر مجموعه تیکدار شود. حال روی دکمه Make Changes کلیک کنید. ( در بالای تصویر زیر میتوانید نام و یوزر دیتابیس ایجاد شده توسط خودتان را مشاهده کنید )

 

بعد از زدن دکمه Make Changes همه چیز به پایان خواهد رسید و شما موفق شدید یک دیتابیس جدید را ایجاد کنید. فقط در نظر داشته باشید که رمز عبور را حتما در زمان ساخت دیتابیس کپی کرده و ذخیره کنید.

موفق باشید.

ارسال پاسخ