شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

آموزش جامع پیشخوان وردپرس | کار با نوار مدیریت ( بخش دوم )

318بازدید
بخش دوم آموزش جامع وردپرس

در این آموزش ما در مورد مدیریت یا نوار ابزار وردپرس بحث خواهیم کرد. نوار مدیریت ودرپرس یک میانبر است که به شما کاربران عزیز اجازه میدهد تا به راحتی صفحات و پست های وبسایت را کنترل کرده و آن ها را مدیریت کنید.

استفاده از نوار مدیریت وردپرس

نوار مدیریت وردپرس یک نوار خاکستری تیره میباشد که در هنگام ورود به سایت وردپرس خود در بالالی صفحه نمایش قابل مشاهده است. در سمت راست پیشخوان وردپرس شما لوگوی وردپرس را مشاهده میکنید برای مشاهده قسمت های درباره وردپرس، وردپرس، مستندات، انجمن های پشتیان، بازخوردها به این بخش مراجعه کنید.

 

در سمت چپ لوگوی وردپرس، شما نام سایت خود را مشاهده میکنید با کلید بر روی این بخش شما یک منوی فرعی برای بازدید از سایت خود خواهید دید.

 

بخش بعدی در سمت چپ نوار مدیریت (+تازه) میباشد. با کلیک بر روی این گزینه شما با یک زیر منو مواجه خواهید شد در این زیر منو گزینه های همچون : نوشته، رسانه، برگه، دانلود و… وجود دارد. همه این گزینه ها در سمت راست پیشخوان هم وجود دارد ولی برای افزایش سرعت خود برای کار با پیشخوان، میتوانید از این قسمت استفاده کنید.

 

در این بخش در سمت چپ یک باکس با نام پرونده شما وجود دارد. با استفاده از این بخش شما میتوانید مشخصات خود را ویرایش کرده و همچنین از وب سایت خود خارج شوید.

 

بصورت پیشفرض زمانی که وارد مدیریت سایت وردپرسی میشویم یک نوار در بالای سایت وجود دارد. اگر شما با حالت هوور موس بر روی نام وب سایت خود بروید و سپس کلیک کنید میتوانید وب سایت خود را مشاهده کنید و یا وارد بخش پیشخوان وردپرس شوید و اما اگر با هوور موس روی بخش عنوان سایت بروید، میتوانید لینک ورود به پیشخوان را مشاهده کنید. این دکمه برای زمانی است که شما در خارج از پیشخوان هستید و میخواهید با یک کلیک وارد پیشخوان وردپرس شوید. همچنین لینک های دیگری مانند: پوسته ها، ابزارک ها، سفارشی سازی، ابزارک ها و منوها را نیز مشاهده کرده و وارد آن ها شوید.

در سمت چپ این نوار مدیریت میتوانید یک جستجوی کلی در سایت همراه با دسترسی به شناسانه و ویرایش آن را داشته باشید.

 

چگونه نوار مدیریت وردپرس را غیر فعال کنیم؟

معمولا کسانی که از وردپرس استفاده میکنند از نوار ابزار مدیریت هم استفاده میکنند اما برخی دیگر نیز نمیخواهند از آنها استفاد کنند لازم به ذکر است نوار مدیریت وردپرس تنها زمانی که وارد وب سایت شده اید قابل مشاهده میباشد. برای غیر فعال کردن این نوار باید به بخش کاربران / ویرایش شناسنامه من مراجعه کنید در این قسمت گزینه ای به نام (نمایش نوار ابزار هنگام مشاهده سایت) وجود دارد با غیر فعال کردن این گزینه دیگر نوار مدیریت در پیشخوان شما نمایش داده نخواهد شد. پس از اعمال تغییرات، صفحه را به روزرسانی کنید.

 

ارسال پاسخ