شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

چگونگی مسدود کردن IP از طریق پیشخوان و cpanel

297بازدید

آیا شما میخواهید IP آدرس های خاص را از دسترسی به وب سایت وردپرس خود مسدود کنید؟ مسدود کردن IP آدرس به عنوان یک راه حل برای جلوگیری از اسپم و حملات هک در وب سایت استفاده می شود. در این آموزش ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه میتوانید آیپی ها را در وردپرس مسدود کنید و همچنین به شما خواهیم گفت که چه نوع آدرس هایی نیاز به مسدود شدن دارند.

IP آدرس چیست ؟

اگر دنیای اینترنت یک دنیای فیزیکی بود IP آدرس ها ممکن بود به صورت اعداد یک کشور ،خیابانها و یا خانه ها باشد. آدرس های ۰-۲۵۵ همانند اعداد زیر میباشد :

۱۷۲٫۱۶٫۲۵۴٫۱

هر کامپیوتر متصل به اینترنت دارای یک IP هستند که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت به آنها اختصاص داده شده است. همه بازدیدکنندگان وب سایت شما دارای یک IP آدرس هستید که در وب سایت شما برای دسترسی به ورود فایل ها ذخیره شده است. به این معنی است که همه وب سایت هایی که بازدید می کنید نیز IP آدرس شما را ذخیره می کنند. شما میتوانید این اطلاعات را با استفاده از یک سرویس VPN پنهان کنید این سرویس به شما اجازه میدهد که بتوانید IP خود و دیگر اطلاعات شخصی را مخفی کنید.

چرا و چه زمانی شما نیاز به مسدود کرردن آدرس ها IP دارید؟

مسدود کردن یک آدرس IP از دسترسی به وب سایت خود یک راه موثر برای مقابله با بازدید کننده های ناخواسته، نظر اسپم، اسپم ایمیل، تلاش های هک و حملات DDOS است. شایعترین علامتی که شما در هنگام حمله DDOS مشاهده خواهید کرد این است که وبلاگ شما اغلب غیر قابل دسترس و یا صفحات شما همیشه در حالت بارگذاری خواهد بود. حملات دیگر نیز زمانی که شما شروع به گرفتن نظرات اسپم و یا بسیاری از ایمیل های اسپم از فرم تماس خود را باشید اتفاق می افتند ما یک لیستی از راه های مبارزه با اسپم نظرات و آخرین راه حل ها برای مسدود کردن IP آدرس ها را ارائه خواهیم داد.

پیدا کردن آدرس های IP که شما میخواهید در وردپرس مسدود کنید.

وردپرسIP آدرس های کاربرانی که دیدگاه ها را به وب سایت شما ارسال میکنند را ذخیره میکند. شما میتوانید آدرس IP آنها را با مراجعه به صفحه دیدگاه ها در بخش مدیریت وردپرس خود مشاهده کنید.

 

اگر وب سایت شما تحت حمله DDOS قرار گرفته است پس بهترین راه چک کردن سیستم ورود از قسمت هاست میباشد. برای دیدن این گزارشها، شما نیاز به ورود به به cPanel حساب هاستینگ وردپرس خود دارید. سپس به بخش ‘logs’ مراجعه کرده و بر روی ‘Raw Access Logs’ کلیک کنید.

 

این عمل شما را به صفحه access logs راهنمایی میکند جایی که شما باید بر روی نام دامنه خود کلیک کرده و سپس فایل access logs دانلود کنید.

 

فایل access log شما در داخل فایل a .gz archive خواهد بود. با کلیک بر روی فایل آن را ایکسترکت کنید. اگر کامپیوتر شما از یک برنامه برای مدیریت فایل های آرشیو پسوند .gz پشتیبانی نمیکند ، پس شما نیاز به نصب یک WinZip یا … برای فایل های فشرده دارید که یک انتخاب محبوب در میان کاربران ویندوز می باشد. در داخل فایل آرشیو شما فایل access log مشاهده خواهید کرد که میتوانید در یک ویرایشگر متنی ساده مانند Notepad یا TextEdit آن را باز کنید.

فایل access log شامل داده های خام از تمام درخواست های که به وب سایت شما میشود میباشد .هر خط از IP ادرس ها این درخواست ها را آغاز میکند.

مسدود کردن IP آدرس در وردپرس

اگر شما میخواهید از کاربرانی با IP آدرس خاص که دیدگاه های خود را به وب سایت شما ارسال میکنند جلوگیری کنید پس شما باید اینکار را از داخل بخش مدیریت وردپرس انجام دهید . به بخش تنظیمات / گفت و گو ها بروید و سمت پایین بخش سیاه نامه های دیدگاه مراجعه کنید.

آدرس IP را که میخواهید مسدود کنید کپی و اضافه کنید سپس بر روی ذخیره تغییرات کلیک نمایید. وردپرس در حال حاضر کاربرانی که با این IP آدرس برای وب سایت شما دیدگاه ارسال میکند رامسدود مینماید. این کاربران هنوز هم قادر به بازدید از وب سایت شما خواهند بود، اما آنها در هنکام ارائه دیدگاه یک پیغام خطا دریافت میکنند.

مسدود کردن آدرس IP از طریق cPanel

این روش به طور کامل باعث مسدود شدن IP آدرس کاربران از دسترسی به وبسایت و بخش دیدگاه ها میباشد. شما باید از این روش زمانی استفاده کنید که میخواهید از وب سایت خود در برابر حملات هکر و حملات DDOS جلوگیری کنید.

در ابتدا شما باید به cPanel حساب میزبانی خود وارد شوید به سمت پایین بروید و به بخش امنیت مراجعه کنید و برروی آیکون ‘IP Address Deny Manager’ کلیک نمایید.

این کار شما را به صفحه ابزار IP آدرس Deny Manager راهنمایی میکند. در اینجا شما میتوانید IP آدرسی را که میخواهید مسدود کنید را اضافه کنید. شما میتوانید یک IP آدرس و یا یک محدوده IP اضافه کنید سپس بر روی دکمه add کلیک کنید.

اگر شما میخواهید آدرس های IP که مسدود کرده اید را حذف نمایید میتوانید دوباره به آن صفحه بازگردید.

چه زمانی آدرس های IP که مسدود شده اند کار نمی کنند؟ (به صورت خودکار )

اگر شما تنها برخی از هکر ها، کاربران خاص و یا کاربران را از مناطق یا کشورهای خاص انتخاب کنید مسدود کردن IP آدرس ها کار خواهد کرد. با این حال، بسیاری از تلاش های هک و حملات با استفاده از طیف گسترده ای از آدرس های IP تصادفی از سراسر جهان ساخته شده است. این غیر ممکن است که بخواهید تمام IP را نگه دارید. برای انجام این مورد باید از برنامه های خاص مختص این مورد استفاده کنید.

ارسال پاسخ