شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

آموزش نحوه اضافه کردن تصاویر تصادفی به سربرگ در وردپرس

105بازدید

بسیاری از صاحبان وب سایت ها میخواهند تصاویر تصادفی در بخش سربگ وبلاگ آنها نیز نمایش داده شود. بنابراین بیشتر تم ها ساخته شده از اضافه کردن عکس به سربرگ پشتیانی میکند استفاده از این تصاویر می تواند به طور کامل نگاه و احساس کاربران به وب سایت شما را تغییر دهد. در این آموزش ما به شما نمایش خواهیم داد که چگونه میتوانید تصویر را به صورت تصادفی در سربرگ سایت وردپرس خود بدون استفاده از کد نمایش دهید.

اکثر تم های رایگان و تم های پولی از سربرگ های سفارشی پشتیبانی میکنند. سربرگ های سفارشی در وردپرس یکی از ویژگی های تم است که به شما اجازه میدهد تا در بالای صفحه وبلاگ یک تصویر تصادفی نمایش داده شود.

سربرگ های سفارشی با با ویژگی تصاویر پس زمینه که به شما اجازه میدهد تا تصاویر پس زمینه سفارشی را در وب سایت وردپرس خود ایجاد کنید متفاوت است. با این حال ما در این آموزش به شما نشان خواهیم داد که چگونه میتوانید تصاویر را در بخش سربرگ به صورت تصادفی نمایش دهید.

روش اول: تصاویر تصادفی در سربرگ با استفاده از سفارش سازی پوسته

این روش یکی از ساده ترین روش ها میباشد که برای همه ی کاربران وردپرس توصیه میشود بنابراین شما باید به بخش نمایش / سفارشی سازی مراجعه کنید همانند تصویر زیر به بخش مورد نظر مراجعه کنید.

این قسمت معمولا در قالب های رایگان یا قالب هایی که از قسمت نمایش / سفارشی سازی ویرایش میشوند کاربرد دارد در این قسمت میتوانید چند تصویر آپلود کنید تا به صورت تصادفی نمایش داده شود.

بعد از آپلود چند تصویر همه آن ها به تریتیب برای شما نمایش داده خواهد شد.

حال در این بخش شما باید بر روی دکمه ‘Randomize uploaded header’ در زیر تصاویری که اخیرا آپلود کرده اید کلیک کنید سپس تغییراتی را که اعمال کرده اید را ذخیره نمایید. شما هم اکنون میتوانید از وب سایت خود بازدید کرده و در صورت نیاز دوباره تصاویر را تغییر دهید.

روش دوم: اضافه کردن تصاویر در هدر با استفاده از افزونه

این روش انعطاف پذیرتر است و به شما کمک میکند کنترل بیشتری در مورد چگونگی نشان دادن تصاویر مختلف و یا تصادفی در سربرگ برای پست وردپرس، صفحات، دسته، یا برچسب داشته باشید .

اولین کاری که شما باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه WP Display Header میباشد پس از فعال سازی شما نیاز به ایجاد یک پست جدید و یا ویرایش یک پست دارید در زیر ویرایشگر یک برچسب ‘Header’ توجه شما را جلب خواهد کرد.

در اینجا شما میتوانید یک تصویری را که قبلا در تم خودتان آپلود شده است را انتخاب کنید و از آن به عنوان سربرگ این پست استفاده نمایید. شما همچنین میتوانید گزینه ‘Random’ بررسی کرده و یک تصویر تصادفی برای تصویر پس زمینه سربرگ خود نمایش دهید.

اگر شما میخواهید تصاویر سربرگ بیشتری را اضافه کنید شما باید به بخش Appearance / صفحه Customize مراجعه کرده و بر روی تب Header کلیک نمایید.

برای انجام این کار شما باید بر روی دکمه ‘Add image’ کلیک کرده تا بتوانید تصویر سربرگ های بیشتری را نمایش دهید .شما لازم نیست که تصویر سربرگ تم خود را تغییر دهید شما فقط تصویر را آپلود کرده و سپس از صفحه customizer خارج شوید.

این افزونه همچنین به شما اجازه میدهد که بتوانید تصویر سربرگ برای دسته بندی و برچسب صفحات آرشیو خود را نیز تغییر دهید. شما باید برای انجام این کار به بخش نوشته ها، صفحه دسته بندی مراجعه کرده و سپس برروی دکمه ویرایش ( Edit ) در زیر دسته ای که میخواهید تغییر دهید کلیک کنید.

در صفحه ویرایش دسته به بخش سربرگ توجه کنید در این قسمت شما میتوانید تصویر سربرگ را انتخاب کرده و تصاویر تصادفی در سربرگ را نمایش دهید.

فراموش نکنید که بر روی دکمه به روزرسانی برای ذخیره تغییرات خود کلیک کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که بدانید چگونه به راحتی میتوانید تصاویر تصادفی به وبلاگ وردپرس خود اضافه کنید.

 

ارسال پاسخ