شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

آموزش افزودن انیمیشن گیف در وردپرس

292بازدید

آیا شما میخواهید تصاویر انیمیشن گیف به مطالب وردپرس خود اضافه کنید؟ گاهی اوقات هنگامی که شما انیمیشن گیف را به وردپرس خود اضافه میکنید تصویر حالت انیمیشن خود را از دست میدهد و به صورت یک تصویر ساده استاتیک ظاهر میشود. در این اموزش ما میخواهیم به شما نمایش دهیم که چگونه میتوانید یک انیمیشن گیف را به درستی در وردپرس خود نمایش دهید.

چرا گیف های انیمیشن در وردپرس به تصویر استاتیک تبدیل میشوند؟

وردپرس دارای یک رسانه برای آپلود میباشد که به شما اجازه میدهد که بتوانبد تصاویر را در پست ها و صفحات ودردرس خود اضافه کنید. هنگامی که یک تصویر را با استفاده از رسانه، آپلود مینماید وردپرس به صورت خودکار چندین نسخه از آن تصاویر را در اندازه های مختلف ایجاد میکند. سه اندازه برای تصویر پیش فرض وجود دارد. (ریز، متوسط، و بزرگ) البته تصویر اصلی با اندازه کامل نگه داشته میشود.

زمانی که شما اندازه تصویر برای گیف انیمیشن ایجاد کردید وردپرس برای صرفه جویی فقط فریم اول از GIF را ذخیره میکند. حال اگر شما میخواهید هر یک از این تصاویر را در پست و صفحات خود ایجاد کنید تصاویر به صورت ایستاتیک بدون انیمیشن نمایش داده خواهد شد.

اضافه کردن انیمیشن های گیف در وردپرس به صورت دستی

در ابتدا شما باید صفحه و پستی را که میخواهید انیمیشن های گیف را در ان ایجاد کنید را ویرایش نمایید سپس بر روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید.

در این قسمت شما باید بر روی دکمه آپلود فایل (upload files) کلیک کرده و سپس فایل انیمشن گیف خود را انتخاب نمایید تا از کامپیوتر شما آپلود شود.

پس از آپلود فایل، گزینه ‘full size’ که در زیر بخش ‘Attachment Display Settings’ در سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید.

پس از آن برای ادامه دادن بر روی دکمه ‘Insert into post’ ( قرار دادن ) کلیک کنید. وردپرس در حال حاضر انیمیشن گیف خود را در ویرایشگر پست شما درج خواهد کرد. اندازه کامل این تصویر همان انیمیشن گیف اصلی است که شما در ورد پرس خود آپلود کرده اید. شما قادر به دیدن انیمیشن ها در ویرایگشر ویژوال پست ها خواهید بود.

شما هم اکنون می توانید ویرایش پست های خود را ادامه و پس از مشاهده آن در بخش پیش نمایش آن را ذخیره کنید.

راهنمای استفاده از انیمیشن های گیف در وردپرس

تصاویر انیمیشن های گیف در اندازه فایل معمولا بزرگتر از اندازه فایل های تصویری دیگر است. این بدین دلیل است که فایل های انیمیشن به دلیل درس کردن انیمیشن از چند تصاویر فشرده استفاده میکنند. اضافه کردن تصاویر گیف بیش از حد در یک صفحه وردپرس میتوانید باعث کاهش سرعت وب سایت شما شود.

اگرشما برای پیدا کردن فایل های انیمیشن گیف خود از Giphy استفاده میکنید بنابراین استفاده از افزونه Giphypress برای شما مفید خواهد بود. با این افزونه میتوانید فایل های اضافی را مدیریت کنید.

ارسال پاسخ