شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

آموزش مخفی کردن پست ها از نتایج گوگل

64بازدید

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که بخواهید بعضی از برگه ها یا پست ها را از نتایج گوگل حذف کنید یا اصلا به گوگل اجازه ندهید که مطالب شما را در نتایج خود نشان دهد.

بعضی از برگه ها به صورت شخصی بوده و یا مخاطب خاص خود را دارد و نیاز است که از دید عموم خارج شوند.در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک نوشته را از نتایج گوگل بدون از دست دادن سئوی کلی سایت حذف کنید

 

مخفی کردن یک پست یا صفحه وبسایت وردپرس از نتایج گوگل

موتورهای جستجو به صاحبان وبسایت اجازه میدهند که در صورت نیاز بتوانند صفحات خود را از نتایج گوگل حذف یا مخفی کنند این کارها با استفاده از متا تگ ها و فایل robots.txt قابل اجرا میباشد ما به شما چند روش مهم برای مخفی سازی مطالب خود از نتایج گوگل را آموزش خواهیم داد.

روش اول: مخفی کردن صفحات با استفاده از Yoast SEO

این روش ساده که با استفاده از افزونه انجام میشود برای افراد مبتدی بسیار مناسب میباشد. اولین کاری که باید انجام دهید نصب افزونه Yoast SEO میباشد که بعد از نصب باید آن را فعال کنید. بعد از فعالسازی افزونه به قسمت تنظیمات رفته و تنظیمات اولیه افزونه را انجام دهید. سپس هر برگه یا نوشته ای که میخواهید از نتایج گوگل مخفی شود را ویرایش کنید و در پایین ویرایش صفحه مورد نظر همانند صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد در این قسمت روی گزینه تنظیمات پیشرفته کلیک کنید.

 

 

بخش تنظیمات پیشرفته به صاحبان وب سایت اجازه میدهد تا صفحات مورد نظر را از جستجوی نتایج گوگل مخفی کنند ابتدا گزینه ‘noindex’ را از منوی کشویی در کنار گزینه ‘Meta robots index’ انتخاب کنید پس از آن بر روی گزینه ‘nofollow’ کنار گزینه ‘Meta robots follow’ کلیک کنید. بعد از انجام این کار از کد زیر در صفحه مورد نظر استفاده کنید

 

<meta name="robots" content="noindex,nofollow"/>

 

با قرار دادن این کد در برگه مورد نظر موتورهای جستجو این محتوای این برگه را نمایش نخواهند داد

روش دوم ۲: مخفی کردن یک صفحه از نتایج جستجوی گوگل با استفاده از فایل robots.txt

در این روش شما نیاز دارید فایل robots.txt ویرایش کنید اضافه کردن دستورالعمل نادرست در این فایل میتواند در پوشش جانبی بهینه سازی وب سایت شما تاثیر بگذارد به همین دلیل است که استفاده از آن برای کابران مبتدی توصیه نمیشود. فایل robots.txt یک فایل پیکربندی است که شما متوانید به ریشه دایرکتوری سایت وردپرس خود اضافه کنید. نام robots.txt به همین دلیل برای آن انتخاب شده است تا بتواند بتواند دستورالعمل هایی به موتورهای جستجو ارائه دهد. برای دسترسی به این فایل باید به هاست خود مراجعه کنید.

شما باید این خطوط را در فایل robots.txt اضافه کنید:

 

* :User-agent

Disallow: /your-page

 

خط User-agent به شما این امکان را میدهد که ربات های خاصی را هدف قرار دهید. علامت ستاره نیز بدین معناست که شامل تمام موتورهای جستجو میشود. خط بعدی بخشی از آدرس میباشد که باید آدرس صفحه شما در آن قرار گیرد.

حال شما میخواهید که پست را مخفی کنید و برای مخفی کردن باید آدرس صفحه خود را همانند آدرس زیر وارد کنید.

//example.com/2016/12/my-blog-post/

 

User-agent: *
Disallow: /2016/12/my-blog-post/

 

تغییرات را ذخیره کرده و سپس فایل robots.txt را در هاست خود آپلود کنید یا اگر در هاست این فایل را ویرایش میکنید گزینه ذخیره را انتخاب کنید.

روش سوم: استفاده از رمز عبور برای محافظت از صفحات خاص وبسایت

این روش متفاوت تر از روش های دیگر است شما میتوانید از پست ها و صفحات خود با استفاده از رمز عبور محافظت کنید و فقط کاربرانی قادر به مشاهده آن خواهند بود که رمز عبور را داشته باشند. وردپرس این امکان را دارد که به یک برگه یا نوشته ی خاصی رمز بدهید تا افراد خاص و دلخواه شما از آن صفحه دیدن کنند و اگر کسی رمز عبور را نداشته باشد امکان مشاهده صفحه وجود ندارد. برای رمزدار کردن برگه در قسمت ویرایش برگه مورد نظر در سمت چپ همانند تصویر زیر گزینه عمومی را بزنید.

 

در این قسمت روی گزینه رمزدار کلیک کنید تا باکس نوشتن رمز عبور برای شما ظاهر شود و سپس رمز مورد نظر خود وارد کنید.

 

شما هم اکنون میتوانید تغییرات را ذخیره کرده و پست خود را انتشار دهید. اکنون کاربرانی میتوانند به این صفحه دسترسی داشته باشند که رمز ورود را داشته باشند.

ارسال پاسخ