شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

بروز رسانی دستی وردپرس از طریق FTP

266بازدید

همان طور که میدانید وردپرس میتواند با استفاده از minor release بدون استفاده از هیچ کاربری به صورت اتوماتیک خود را به روز رسانی کند. اما در برخی شرایط وردپرس شما را از به روز رسانی آگاه میکند , از شما میخواهد بروز رسانی را انجام دهید با این کار کاربر میتواند به سادگی با کلیک بر روی یک دکمه بروز رسانی را آغاز کند. اما گاهی اوقات ممکن است نتوانید از طریق مدیریت وردپرس بروز رسانی کنید. ما در این مقاله به شما آموزش میدهیم که چگونه میتوانید به صورت دستی با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP وردپرس را به روز رسانی کنید.

آماده سازی سایت خود برای بروز رسانی

اولین کاری که باید قبل از شروع هر به روز رسانی انجام دهید این است که باید در ابتدا یک نسخه پشتبان ار وب سایت خود تهیه کنید. اگر شما به مدیریت وردپرس دسترسی ندارید میتوانید آن را نیز به صورت دستی انجام دهید پس از تهیه نسخه پشتیبان شما باید یک نسخه از آخرین نسخه وردپرس را طریق WordPress.org دانلود کنید و سپس فایل های زیپ خود را extract کنید در داخل فایل های زیپ به پوشه wordpress خواهید رسید. در حال حاضر اگر یک سرویس گیرنده FTP بر روی کامپیوتر شما نصب نیست شما باید آن را دانلود کنید ما توصیه میکنیم از Filezilla استفاده کنید چون هم قدرتمند و استفاده آن رایگان میباشد.

بروز رسانی فایل های وردپرس با استفاده از FTP

با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت خودتان متصل شوید پس از متصل شدن به root directory وب سایت خود مراجعه کرده و سپس تمامی فایل های داخل پوشه وردپرس را به root directory وب سایت خود بارگذاری کنید.

 

سرویس گیرنده FTP شما خود شروع به بارگذاری فایل ها در محل مورد نظر شما خواهد نمود. در طول فرآیند بارگذاریسرویس گیرنده FTP به شما اعلام خواهد کرد که فایل هایی را که میخواهید آپلود کنید بر روی سرور شما موجود میباشند در این بخش از قسمت action گزینه Overwrite را انتخاب کرده و در پایین تیک گزینه always use this action. را فعال کنید.

بروز رسانی دیتابیس وردپرس

انتشار یک وردپرس جدید ممکن است باعث تغییر دیتابیس وردپرس شود در این حالت باید دیتابیس را نیز به روز رسانی کنید هنگامی که تمام فایل ها را در وب سایت خود اپلود کردید به قسمت مدیریت بروید در این قسمت وردپرس پیام اطلاع رسانی بروز رسانی دیتابیس را به شما نشان میدهد.

 

 

در این قسمت به سادگی بر روی دکمه Update WordPress Database کلیک کنید پس از به روز رسانی وردپرس به شما یک پیام موفقیت نمایش خواهد داد .

به همین سادگی شما توانستید وردپرس را به صورت دستی به آخرین نسخه به روز رسانی کنید.

ارسال پاسخ