شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

آموزش کامل نصب وردپرس در هاست ( cpanel )

379بازدید

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

کسانی هستند که میخواهند برای اولین بار از قالب های آماده استفاده کنند و آشنایی کاملی با وردپرس ندارند آن ها باید ابتدا یک هاست معتبر تهیه کرده و سپس وردپرس را در cpanel خود نصب کنند و بعد از آن باید اقدام به نصب قالب و افزونه های مورد نظر خود کنند پس با ما همراه باشید با آموزش نصب کامل وردپرس در cpanel.

ابتدا باید آخرین ورژن وردپرس را از وبسایت wordpress.org دانلود کنید ( در نظر داشته باشید که برای امنیت وبسایت خود باید همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید ) به وبسایت مورد نظر رفته و همانند تصویر زیر آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید. برای دانلود آخرین نسخه به وبسایت وردپرس رفته و همانند تصویر زیر گزینه دانلود وردپرس را بزنید تا دکمه دانلود آخرین نسخه وردپرس برای شما نمایش داده شود.

برای دانلود وردپرس به آدرس wordpress.org مراجعه کنید.

 

بعد از دانلود کردن فایل وردپرس به هاست مورد نظر خود رفته و وارد cpanel بشوید و در آنجا گزینه مدیریت فایل را انتخاب کنید.

 

بعد از انتخاب گزینه file manager به صفحه زیر هدایت خواهید شد که باید گزینه public_html بزنید تا وردپرس شما در آدرس اصلی دامنه نصب شود. بعد از انتخاب پوشه public_html شما با یک صفحه خالی روبرو خواهید شد که باید در این قسمت فایل دانلود وردپرس خود را در آنجا آپلود کنید.

 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید با وارد شدن به پوشه public_html وارد یک پوشه خالی شده اید و اگر میخواهید وردپرس با قالب شما در آدرس اصلی دامنه مورد نظر نصب شود باید در این قسمت کارهای خود را انجام دهید. حال فایل وردپرس را در این قسمت آپلود میکنیم.

 

بعد از زدن گزینه upload همانند تصویر زیر به قسمت آپلود فایل ها هدایت خواهید شد و در این قسمت باید گزینه select file را انتخاب کرده و فایل دانلود شده را از سیستم خود انتخاب کنید تا آپلود انجام شود. بعد از آپلود شدن همانند تصویر زیر منتظر بمانید تا آپلود تمام شود ( رنگ سبز نشانه آپلود کامل فایل میباشد ) بعد از آن گزینه بعد از این گزینه را انتخاب کنید تا به صفحه فایل آپلود شما بازگردد.Go Back to “/home1//public_html”

 

در این قسمت باید فایل آپلود شده را از حالت فشرده خارج کنید.

 

بعد از خارج کردن از زیپ یک فایل به نام wordpress به شما خواهد داد باید وارد فایل wordpress شده همه فایل های داخل آن را انتقال بدین به یک پوشه عقب تر یعنی جایی که فایل وردپرس را آپلود کرده اید.

 

بعد از انتقال دادن محتویات داخل پوشه باید همانند تصویر زیر تمام این فایل ها نیز در پوشه public_html شما نیز موجود باشد تا بتوانید وردپرس را در دامنه اصلی خود نصب کنید.

 

حال برای نصب وردپرس آدرس دامنه خود را در یک مرورگر وارد کنید بعد از وارد کردن صفحه نصب وردپرس برای شما ظاهر خواهد شد و شما باید زبان فارسی را برای وردپرس خود انتخاب کرده و گزینه ادامه را بزنید.

 

در این قسمت نیز گزینه بزن بریم ! را بزنید تا به صفحه اصلی نصب وردپرس هدایت شوید.

 

حال در این قسمت ( تصویر زیر ) باید یک دیتا بیس جدید ایجاد کنید تا بتوان اطلاعاتی که از ما میخواهد را وارد کنید در این قسمت باید نام پایگاه داده،نام کاربری و رمز عبور دیتابیس ( پایگاه داده ) جدید خود را در این قسمت وارد کنید.

 

بعد از انجام این کارها باید یک دیتابیس جدید ایجاد کنید تا بتوان وردپرس را به صورت کامل نصب کرد برای ایجاد دیتا بیس باز هم باید cpanel و اینبار به جای انتخاب file manager باید گزینه MySQL databases را انتخاب کنید.

 

بعد از انتخاب کردن گزینه مورد نظر به صفحه ایجاد دیتا بیس هدایت خواهید شد و باید برای دیتای خود یک اسم و یک ناک کاربری انتخاب کنید وسپس برای دیتا باید رمز هم انتخاب کنید و هر سه عمل باید یادداشت شود تا در صفحه نصب وردپرس وارد کنید. در قسمت اول باید نام دیتا بیس را وارد کرده وگزینه ایجاد دیتابیس را بزنید که بعد از آن دیتا بیس شما ایجاد شده است و شما باید آن را یادداشت کنید.

 

سپس اگر صفحه را به سمت پایین بیاورید همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد و باید در این قسمت برای دیتابیس خود نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید. برای انتخاب رمز عبور از دکمه انتخاب تصادفی رمز عبور استفاده کنید. ( نام کاربری و رمزعبور را یادداشت کنید )

 

بعد از ایجاد دیتابیس جدید باید یوزر و دیتابیس را باهم ست کنید تا بدرستی عمل کند و برای این کار باید همانند تصویر زیر نام و یوزر دیتابیس را انتخاب کرده و گزینه ADD را بزنید و بعد از آن تیک همه گزینه ها را زده و گزینه تایید را بزنید.

 

 

حال دیتابیس شما ایجاد شده است و در قسمت نصب وردپرس باید این اطلاعات را وارد کنیم تا نصب کامل شود , گزینه فرستادن را بزنید.

 

بعد از زدن گزینه فرستادن نصب کامل شده است و باید در این قسمت عنوان سایت ، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و در قسمت ایمیل هم ایمیل خود را زده و راه اندازی وردپرس را بزنید. تبریک! وردپرس شما به خوبی نصب شد و برای ورود به پیشخوان از آدرس site.com/wp-admin استفاده کرده و از نام کاربری و رمز عبور خود که در تصویر زیر ثبت کرده اید، میتوانید جهت ورود به سایت استفاده کنید.

 

موفق باشید.