شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش اسکن وردپرس برای یافتن کدهای مشکوک
افزونه رایگانافزونه وردپرسکاربردی

آموزش اسکن وردپرس برای یافتن کدهای مشکوک

107بازدید

شاید سوال شما هم باشد که “آیا راهی هست تا سایت وردپرس خود را برای یافتن کدهای مشکوک در آن اسکن کنید؟” پاسخ سوال مثبت است. بله، برای اسکن وردپرس هم ابزار رایگان وجود دارد و هم ابزار پولی که می توانید از آنها برای اسکن سایت وردپرس خود استفاده کنید. در این مطلب میخواهیم به شما راه هایی را نشان دهیم که به کمک آنها می توانید سایت وردپرس خود را اسکن کنید.

 

Theme Authenticity Checker (TAC)

در این روش ابتدا باید افزونه Theme Authenticity Checker را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین بخش قرار داده شده است استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “نحوه نصب افزونه های وردپرس از طریق هاست و پیشخوان” را مطالعه کنید.

TAC افزونه ای رایگان است که از مخزن وردپرس قابل دریافت بوده و تمام فایل های قالب سایت وردپرس شما را برای یافتن کدهای مشکوک اسکن می کند.

برای استفاده از این افزونه کافی است از قسمت نمایش در منوی سمت راست پیشخوان وردپرس بر روی TAC کلیک کنید.

دانلود افزونه Theme Authenticity Checker (TAC)

 

WP Authenticity Checker

افزونه دیگری که در این زمینه وجود دارد، WP Authenticity Checker نام دارد. ابتدا افزونه مذکور را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین بخش قرار داده شده است استفاده کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه کافی است از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس بر روی WP Auth Checker کلیک کنید تا به صفحه اسکن افزونه منتقل شوید. در صفحه مذکور افزونه صورت خودکار فایل های سایت شما را اسکن کرده و کدهای مشکوک موجود را گزارش می کند.

دانلود افزونه WP Authenticity Checker

 

Exploit Scanner

Exploit Scanner یکی دیگر از افزونه های رایگان وردپرس است که از Theme Authenticity Checker قوی تر است علت آن هم جستجویی است که این افزونه بر روی تمام فایل ها و دیتابیس سایت وردپرس شما انجام می دهد. این افزونه به دنبال نشانه هایی میگردد تا بررسی کند که آیا سایت وردپرس شما قربانی کدهای مشکوک و هک شده است یا نه.

باید توجه داشته باشید که ممکن است نتایج مثبت ولی نادرستی را از این افزونه دریافت کنید از همین رو باید کاملا در مورد افزونه و نحوه کار با آن اطلاع داشته باشید تا مطمئن شوید که آیا کد شناسایی شده و نتایج حاصل از بررسی کاملا درست است یا خیر.

 

Sucuri

Sucuri را میتوان بهترین افزونه وردپرس در زمینه امنیت و اسکن دانست که تا به حال منتشر شده است. این سرویس شامل یک سرویس کاملا ابتدایی و رایگان برای اسکن سایت است که می توانید از آن برای اطمینان از صحت امنیت و عملکرد سایت خود تا حدی مطمئن شوید.

کوتاه بخواهیم بگوییم، به محض نصب این افزونه خود به صورت خودکار شروع به بررسی سایت شما به صورت ۲۴×۷ می کند. تمام فعالیت هایی که در سایت شما در حال اتفاق افتادن است را چک می کند.

اما با پرداخت هزینه می توانید از امکانات این حرفه ای این سرویس بهره مند شده و امنیت سایت خود را با استفاده از این افزونه تضمین کنید.

 

 

منبع: How to Scan Your WordPress Site for Potentially Malicious Code

 

ارسال پاسخ