شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش اضافه کردن گزینه NoFollow در وردپرس با Title and Nofollow For Links
افزونه رایگانافزونه وردپرسسئو

آموزش اضافه کردن گزینه NoFollow در وردپرس با Title and Nofollow For Links

108بازدید

شاید سوال شما هم باشد که چگونه می توان به لینک های موجود در مطالب وردپرس تگ nofollow را اضافه کرد؟ شوربختانه با اینکه وردپرس به شما اجازه می دهد تا به صورت پیش فرض لینک های خود را در صفحه ای جداگانه باز کنید، اما اجازه نمی دهد تا که تگ nofollow را به لینک های خود اضافه کنید. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید گزینه nofollow را به بخش گذاشتن پیوند در سایت وردپرس خود اضافه کنید. این کار به شما اجازه می دهد تا به راحتی لینک های را که میخواهید در مطالب خود استفاده کنید را nofollow کنید.

ضافه کردن گزینه NoFollow در وردپرس

 

چرا باید به لینک های خارج از سایت تگ rel=nofollow اضافه کرد؟

در سئو، هر بار که شما به هر صفحه ای که لینک می کنید فرقی هم نمیکند که سایت شما باشد یا یک سایت خارجی، در حقیقت بخشی از امتیاز سئو سایت خود را به صفحه ای که به آن لینک کرده اید داده اید. این امتیازات سئو معمولا به عنوان link juice شناخته می شوند. به همین خاطر است که بیشتر متخصصان سئو توصیه می کنند که به مطالب قدیمی سایت خود لینک کنید.

حالا اگر مطلبی بنویسید که هر دو لینک داخلی و خارجی را شامل می شود، بدین ترتیب احتمالا میخواهید بیشترین link juice را برای مطالب داخلی خود کسب کنید. شما می توانید این کار را با اضافه کردن ویژگی nofollow به لینک های خارجی انجام دهید. این ویژگی به موتورهای جستجو یاد می دهد که هیچ link juice ای را از سایت شما به سایت خارجی مذکور انتقال ندهند. به صورت زیر می توانید ویژگی rel=nofollow را به لینک های خود اضافه کنید:

<a href=”//www.example.com” rel=”nofollow”>Example Link</a>

حالا اگر شما از ویرایشگر دیداری استفاده کرده و لینک های خود را با کلیک کردن بر روی دکمه موجود در ویرایشگر اضافه کنید، برای افزودن این ویژگی به لینک های موجود در مطلب خود باید از ویرایشگر متنی استفاده کرده و ویژگی مذکور را به لینک های خارجی سایت خود اضافه کنید.

 

اضافه کردن گزینه NoFollow به پنجره پاپ آپ گذاشتن پیوند در وردپرس

ابتدا شما باید افزونه Title and Nofollow For Links را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است، استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “نحوه نصب افزونه های وردپرس از طریق هاست و پیشخوان” را مطالعه کنید.

این افزونه فاقد بخش تنظیمات بوده و تنها کافی است آن را نصب و فعال کنید.

بعد از فعال کردن افزونه، تنها کافی است به صفحه ارسال مطلب/ویرایش مطلب در سایت وردپرس خود رفته و بر روی دکمه گذاشتن پیوند در ویرایشگر دیداری کلیک کنید.

طبق تصویر بالا، بعد از کلیک بر روی دکمه در ویرایشگر، بر روی آیکون چرخ دنده (تنظیمات پیوند) کلیک کرده تا پنجره پاپ آپ مربوط به تنظیمات پیوند باز شود.

ضافه کردن گزینه NoFollow در وردپرس

در پنجره بالا، کافی است تیک گزینه Add rel=”nofollow” to link را بعد از اینکه لینک مورد نظر خود را اضافه کردید، بزنید.

از این طریق می توانید تگ مذکور را به هر یک از لینک های خارجی که در مطالب سایت خود قرار می دهید، اضافه کنید. از آنجایی که بیشتر سایت ها تیک گزینه “باز کردن پیوند در زبانه تازه” را نیز میزنند، به آسانی می توانید ویژگی nofollow را نیز از این طریق به آن لینک ها اضافه کنید.

 

دانلود افزونه Title and Nofollow For Links

 

منبع: How to Add a NoFollow Checkbox to Insert Link Section in WordPress

ارسال پاسخ