شما در وردپرس برتر هستید!
افزایش سرعت
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

۱۶ راه برای افزایش سرعت وردپرس – بخش دوم

36بازدید

۹- غیرفعال کردن بخش نظرات

نظرات در وبلاگ باعث کند شدن سرعت وب سایت شما می شوند، برای همین است که بعضی از مدیران کلا بخش نظرات را در وبلاگ خود غیرفعال می کنند. البته که این تصمیم به خود شما بستگی دارد. بخش نظرات به کند شدن وب سایت کمک می کند و شما بدون این بخش می توانید از این مشکل جلوگیری نمایید.

۱۰- کنترل شبکه های اجتماعی

لازم است که این امکان را در اختیار مردم بگزارید که محتویات وب سایت شما را بر روی شبکه های اجتماعی به اشتراک بگزارند، اما این بدین معنی نیست که تعداد زیادی از افزونه های شبکه های اجتماعی را بر روی سیستم وردپرس سایت خود نصب نمایید. کافیست به دنبال یک افزونه سبک و کاربردی باشید و با همان افزونه راه خود را ادامه دهید. در غیر این صورت و با افزودن آیکون ها و دکمه های متنوع شبکه های اجتماعی بر روی وب سایت خود، به کند شدن سرعت سایت کمک کرده اید.

۱۱- تعمیر لینک های خراب

افزایش سرعت

هر زمان که شخصی از وب سایت شما بازدید می کند و به یک لینک خراب بر می خورد، این مورد نه تنها باعث ایجاد یک تجربه بد کاربری می شود، بلکه یک درخواست غیر ضروری نیز به سرور می فرستد. با استفاده از افزونه Broken Link Checker plugin می توانید مطمئن شوید که لینک های خراب در وب سایت شما اصلاح شده اند و بازدیدکنندگان به صورت خودکار به لینک سالم دیگری هدایت خواهند شد.

۱۲- فایل های خود را پاکسازی کنید

افزایش سرعت

مکان های زیادی در وب سایت شما وجود دارد که ممکن است فایل های مختلفی بر روی آنها قرار گرفته باشد و این یعنی فضای ذخیره شده الکی و کاهش سرعت وب سایت. مکان هایی همانند :

  • افزونه های استفاده نشده
  • قالب های استفاده نشده
  • ابزارک های استفاده نشده
  • تصاویر و ویدیو های قدیمی بر روی کتابخوانه رسانه ای

هر ماه اندکی وقت بگذارید و به پاکسازی فایل های ناخواسته، قدیمی یا اضافی بپردازید. شما همچنین می توانید از افزونه WP-Optimize برای پاکسازی دیتابیس خود استفاده نمایید.

۱۳- حذف بازنویسی ها

درست است که ساخت یک صفحه یا نوشته و انتشار آن لذت بخش است، اما همیشه یک دلیل برای ویرایش محتوای ساخته شده بیشتر از یک بار وجود دارد. به هر حال، با هر بار ذخیره سازی و ویرایش دوباره یک نوشته، داده های زیادی روی سرور ذخیره می شوند. بنابرین، کاری که شما باید انجام دهید این است که این تعداد بازنویسی ها را از دیتابیس وردپرس پاکسازی کنید. یک افزونه برای این کار وجود دارد که نامش Revision Control بوده و می تواند به شما در این راه کمک کند.

۱۴- از افزونه های سریعتر استفاده کنید

افزایش سرعت

آخرین باری که افزونه های خود را بروز رسانی کردید چه زمانی بود؟ امکان دارد که یک افزونه بر روی سایت وردپرس خود داشته باشید که بیش از یک سال باشد که از آن استفاده می کنید، ممکن است الان وقتش باشد که به دنبال یک نسخه جدیدتر و سریع تر بگردید.

۱۵- قالب وب سایت خود را عوض کنید

افزایش سرعت

اگر الان به این فکر می کنید که وقتش رسیده تا یک قالب جدید برای وب سایت وردپرسی خود پیدا کنید و سرعت سایت شما کاهش پیدا کرده است، ممکن است ما بتوانیم به شما کمک کنیم. Upfront جاییست که قالب سایت ها با سرعت بالایی ساخته می شود و سرعت همیشه نکته اول کار این وب سایت است.

۱۶- محدود کردن درخواست های سرور

به صورت عادی، هر کاری که برای محدود کردن درخواست های HTTPS سرور انجام دهید تا باعث کاهش درخواست های بین مرورگر بازدید کنندگان و سرور سایت بشود کار خوبی است. هر چه تعداد کمتری داده را سرور سایت شما ارائه دهد، سایت شما با سرعت بیشتری به بازدیدکنندگان نمایش داده خواهد شد. مطمئن شوید که حتما CSS ها و اسکریپت های دیگر موجود بر روی وب سایت خود را بهینه سازی کنید.

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که شما نمی توانید از بازدید کنندگان انتظار داشته باشید بیشتر از چند ثانیه برای لود شدن وب سایت شما صبر کنند، وقتی که آنها نمی دانند که محتوای وب سایت شما ارزش این همه صبر را دارد یا نه. این انتظار بیش از حد به آنها دلیلی می دهد تا وب سایت شما را قبل از اینکه از محتوای درونی آن باخبر شوند برای همیشه ترک کنند.

ارسال پاسخ