شما در وردپرس برتر هستید!
مقایسه 7 افزونه برتر وردپرس برای بکاپ و تهیه فایل پشتیبان از وردپرس
افزونه رایگانافزونه وردپرسکاربردی

مقایسه ۷ افزونه برتر وردپرس برای بکاپ و تهیه فایل پشتیبان از وردپرس

66بازدید

بهترین کاری که شما می توانید برای نگهداری و مراقبت از سایت خود انجام دهید، تهیه بکاپ یا همان فایل پشتیبان است. چرا که تهیه بکاپ باعث آرامش خیال شما شده و می تواند در مواقعی که سایت تان هک شده و یا دچار مشکل شده اید، به دادتان برسد. در این مقاله میخواهیم به مقایسه مقایسه ۷ افزونه برتر وردپرس برای بکاپ و تهیه فایل پشتیبان از وردپرس پرداخته و بدی ها و خوبی های آنها را بررسی کنیم.

مقایسه 7 افزونه برتر وردپرس برای بکاپ و تهیه فایل پشتیبان

نکته ای که باید در مورد بکاپ خاطر نشان کنیم این است: بسیاری از سرویس های هاستینگ به شما خدمات محدودی در رابطه با تهیه بکاپ (فایل پشتیان) ارائه می کنند، اما باید بدانید که این وظیفه خود شما است که از سایت وردپرس خود بکاپ تهیه کنید. چرا که معمولا هاستینگ ها معمولا وظیفه ای برای اجرای این موضوع ندارند و مسئولیتی نیز قبول نمی کنند.

 

با این تفاسیر اگر تا کنون نسبت به تهیه بکاپ از سایت خود اقدام نکرده اید، می توانید بعد از مقایسه ۷ افزونه برتر وردپرس برای بکاپ و تهیه فایل پشتیبان از وردپرس، یکی را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

 

۱- BackupBuddy

BackupBuddy

افزونه BackupBuddy محبوب ترین افزونه غیررایگان وردپرس برای تهیه بکاپ است. این افزونه به شما اجازه می دهد تا به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه از سایت خود بکاپ تهیه کنید. این افزونه همچنین قابلیت این را دارد که بکاپ تهیه شده از سایت شما را در یکی از سرویس های Dropbox، Amazon S3، FTP و مواردی از این دست ذخیره کرده و یا حتی آن را برای شما ایمیل کند.

بزرگترین مزیت این افزونه نداشتن سرویس اشتراک است، یعنی هیچ نیازی به پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه نیست. شما می توانید از این افزونه برای تعداد سایت هایی که در پلن مذکور ذکر شده است، استفاده کنید. با خریداری این افزونه، شما می توانید به انجمن پشتیبانی آن دسترسی داشته و علاوه بر دریافت بروز رسانی های منظم برای آن، یک گیگ فضا جهت ذخیره سازی بکاپ خود هدیه بگیرید.

از این افزونه می توانید برای تهیه نسخه کلون از سایت خود نیز استفاده کرده و یا سایت خود را به کمک آن و بکاپ موجود، بازگردانی کنید.

 

۲- UpdraftPlus

UpdraftPlus

افزونه UpdraftPlus یکی از افزونه های رایگان وردپرس برای تهیه بکاپ از سایت است. این افزونه به شما اجازه می دهد تا بکاپ کاملی از سایت خود تهیه کرده و آن را روی یکی از سرویس های موجود ذخیره کرده و یا مستقیما آن را دانلود کنید.

این افزونه از قابلیت زمان بندی نیز پشتیبانی می کند و می توانید تعیین کنید که در چه زمان هایی می خواهید از سایت تان بکاپ تهیه کند. شما همچنین می توانید فایل هایی که باید از آنها بکاپ تهیه شود را نیز انتخاب کنید.

این افزونه می تواند به صورت خودکار بکاپ های تهیه شده از سایت شما را در Dropbox، Google Drive، FTP و سرویس هایی از این دست آپلود کند.

 

این افزونه نسخه غیررایگانی هم دارد که بعد از خریداری آن می توانید افزودنی های لازم را روی افزونه نصب کرده و از قابلیت های آن نظیر تهیه نسخه کلون از سایت، انتقال سایت و مواردی از این دست استفاده کنید.

 

۳- BackWPUp

BackWPUp

افزونه BackWPUp افزونه رایگانی است که به شما اجازه می دهد تا بکاپ کاملی از سایت خود را به رایگان تهیه کرده و آن را روی یکی از سرویس های موجود یا کامپیوتر خود ذخیره کنید.

استفاده از این افزونه بسیار آسان بوده و به شما اجازه می دهد تا با استفاده از قابلیت زمان بندی تعریف شده در آن بکاپ های مورد نظر خود را از سایت تهیه کنید.

بازگردانی این بکاپ های تهیه شده نیز بسیار آسان است. این افزونه نیز دارای نسخه غیررایگانی است که با خریداری آن می توانید از انجمن پشتیبانی بهره مند شده و امکانات دیگر آن استفاده کنید.

 

۴- BackUpWordPress

BackUpWordPress

افزونه BackUpWordPress یکی از افزونه های جامع وردپرس برای تهیه بکاپ ها با زمان بندی خودکار است. این افزونه به شما اجازه می دهد تا زمان بندی های گوناگونی را برای دیتابیس سایت خود و فایل های موجود در آن ایجاد کنید.

تنها مشکل این نسخه رایگان این افزونه این است که به شما اجازه ذخیره سازی بکاپ تهیه شده را در سرویس های ذخیره سازی نمی دهد. به همین دلیل در صورتیکه میخواهید بکاپ های تهیه شده را در سرویس هایی نظیر Dropbox و Google Drive ذخیره کنید میبایست نسخه غیررایگان این افزونه را خریداری کنید.

 

۵- Duplicator

Duplicator

همان طور که از نام این افزونه پیداست، Duplicator یکی از افزونه های محبوب وردپرس برای تهیه نسخه کلون از سایت و انتقال سایت است. اما می توان از آن برای تهیه بکاپ نیز استفاده کرد.

اما این افزونه به شما اجازه تهیه بکاپ های زمان بندی شده از سایت تان را نمی دهد و همین نقطه ضعف این افزونه است. به همین دلیل کاربران از این افزونه برای تهیه بکاپ، کمتر استفاده می کنند.

 

۶- WP-DB-Backup

WP-DB-Backup

با بیش از ۴۰۰ هزار نصب فعال در مخزن وردپرس، WP-DB-Backup تبدیل به یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس برای تهیه بکاپ شده است. تنها مشکل این افزونه این است که فقط از دیتابیس سایت شما بکاپ تهیه می کند.

این یعنی شما باید به صورت دستی از فایل های موجود در سایت خود بکاپ تهیه کنید. به همین خاطر توصیه می شود تنها در صورتی از این افزونه استفاده کنید که نمیخواهید سایت خود را هر روز بروز رسانی کرده و یا فایل جدیدی در آن آپلود کنید.

با استفاده از افزونه WP-DB-Backup به راحتی می توانید از دیتابیس سایت خود بکاپ تهیه کرده و حتی برای این کار از امکان زمان بندی تعبیه شده در این افزونه نیز استفاده کنید.

این افزونه ابزاری کاربردی برای آن دسته از کاربرانی است که به phpMyAdmin در هاست خود دسترسی ندارند.

 

۷- VaultPress (with Jetpack)

VaultPress (with Jetpack)

VaultPress (with Jetpack) توسط Matt Mullenweg یکی از بنیانگذاران وردپرس و تیم وی در Automattic نوشته شده است. این افزونه اخیرا تبدیل به زیرمجموعه محصول این گروه به نام JetPack شده است.

به همین خاطر برای استفاده از آن میبایست حق اشتراک JetPack را خریداری کنید. این کار نیازمند پرداخت حق اشتراک ماهانه است. اما با پرداخت این مبلغ و استفاده از این سرویس، می توانید تنها با چند کلیک ساده از سایت خود بکاپ تهیه کرده و یا بکاپ موجود را بازگردانی کنید.

 

جمع بندی نهایی

هر یک از افزونه های معرفی شده در بالا، بدی ها و خوبی های خاص خود را دارد. این بستگی به شما دارد که کدام یک از آنها را در سایت خود نصب کرده و از آن برای تهیه بکاپ استفاده کنید.

با این حال اگر دوست ندارید مبلغی را به عنوان حق اشتراک ماهانه پرداخت کنید، می توانید از افزونه BackupBuddy استفاده کنید.

اما از همه این ها گذشته، توصیه می کنیم که هیچ گاه بکاپ تهیه شده از سایت خود را روی همان سروری که هاست شما قرار دارد، ذخیره نکنید. چرا که با این کار شما تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار داده اید و اگر سرور سایت شما به مشکل بخورد و یا هک شود، بکاپ های شما نیز همگی از بین خواهند رفت و دست شما خالی خواهد ماند.

به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که از سرویس های ذخیره کننده موجود نظیر Dropbox و Google Drive برای این کار استفاده کنید.

 

 

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد، در صورتی که سوالی در رابطه با مقایسه ۷ افزونه برتر وردپرس برای بکاپ و تهیه فایل پشتیبان از وردپرس دارید، می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین پست مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

ارسال پاسخ