شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

غیرفعال کردن تمام افزونه ها بدون نیاز به پیشخوان وردپرس

212بازدید

بیشتر اوقات که مشغول عیب یابی هستید، بسیاری از سایت ها توصیه می کنند تا نسبت به غیرفعال کردن تمام افزونه ها در سایت وردپرس خود اقدام کرده و سپس یک به یک آنها را فعال کنید. اما بدترین اتفاقی که ممکن است بیافتد این است که شما نتوانید وارد پیشخوان سایت خود شوید.

غیرفعال کردن تمام افزونه ها

این یعنی نمی توانید افزونه های سایت خود را به راحتی غیرفعال کنید. اگر با صفحه سفید مرگ در وردپرس مواجه شده باشید درک می کنید که از چه چیزی صحبت می کنیم.

به همین خاطر می خواهیم در این مقاله در مورد غیرفعال کردن تمام افزونه ها بدون نیاز به پیشخوان وردپرس صحبت کنیم. برای این کار دو روش کلی وجود دارد. در یکی شما نیاز به استفاده از File Manager دارید و در دیگری نیاز به phpMyAdmin.

 

غیرفعال کردن تمام افزونه ها از طریق File Manager

در این روش شما ابتدا باید وارد هاست خود شده و روی File Manager کلیک کنید:

فایل منیجر (File Manager) در هاست

 

بعد از ورود به File Manager، در منوی سمت چپ روی پوشه public_html کلیک کرده و سپس در قسمت راست صفحه بر روی پوشه wp-content کلیک کنید:

دسترسی به پوشه wp-content از File Manager

 

بعد از ورود به پوشه مذکور (wp-content)، چندین پوشه را مشاهده خواهید کرد. در میان آنها پوشه ای با نام plugins وجود دارد. این پوشه جایی است که تمام افزونه های نصب شده بر روی سایت شما در آن ذخیره می شوند.

کافی است بر روی آن کلیک راست کرده و نام آن را تغییر دهید. برای مثال می توانید نام آنرا به plugins.deactivate تغییر دهید. با این کار تمام افزونه های سایت شما غیرفعال می شوند.

 

این روش معمولا زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که شما نمی توانید وارد پیشخوان سایت خود شوید. در صورتیکه این مشکل به خاطر افزونه های سایت شما باشد، با این کار مشکل حل شده و می توانید وارد پیشخوان سایت خود شوید.

بعد از ورود به سایت، مجددا به همان پوشه مذکور (wp-content) برگشته و نام پوشه افزونه ها را از plugins.deactivate به plugins تغییر دهید. حالا می توانید افزونه های سایت را به صورت تک تک فعال کرده و سایت خود را بررسی کنید تا اینکه بتوانید افزونه معیوب را شناسایی کنید.

 

غیرفعال کردن تمام افزونه ها از طریق phpMyAdmin

توجه: قبل از انجام هر گونه تغییری، از سایت و دیتابیس سایت خود بکاپ (فایل پشتیبان) تهیه کنید.

استفاده از روش قبلی به مراتب آسان تر است، اما با این وجود شما می توانید از phpMyAdmin نیز برای غیرفعال کردن افزونه های سایت خود استفاده کنید.

برای این کار بایستی وارد هاست خود شده و روی phpMyAdmin کلیک کنید:

phpMyAdmin

 

بعد از کلیک، وارد صفحه جدیدی خواهید شد. در این صفحه شما باید دیتابیس مربوط به سایت خود را انتخاب کنید:

انتخاب دیتابیس از phpMyAdmin

 

بعد از انتخاب دیتابیس مورد نظر، لیستی از جداول موجود در آن را مشاهده خواهید کرد:

لیست جداول موجود در دیتابیس

 

در میان جداول موجود باید به دنبال جدول options یا همان wp_options بگردید (البته باید توجه داشته باشید که به جای wp_ باید پیشوند جداول تعریف شده در سایت خود را باید جایگزین کنید).

بعد از پیدا کردن جدول مذکور، روی آن کلیک کنید. بعد از کلیک روی آن می توانید لیستی از ردیف های موجود در آن را مشاهده کنید. در آن ردیف ها باید به دنبال active_plugins بگردید:

ردیف active_plugins در جدول wp_options

 

بعد از پیدا کردن آن، روی گزینه Edit موجود در ردیف مذکور کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی Edit، به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد:

ویرایش مقدار active_plugins در جدول wp_options

در صفحه جدید، مقدار option_value را در قسمت value به a:0:{} تغییر داده و در نهایت روی گزینه Go کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

کار تمام است. شما توانستید به همین راحتی تمام افزونه های سایت خود را غیرفعال کنید. در صورتیکه مشکل از افزونه های سایت بوده باشد، حالا می توانید به راحتی وارد پیشخوان سایت خود شوید.

 

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد، در صورتیکه سوالی در رابطه با “غیرفعال کردن تمام افزونه ها بدون نیاز به پیشخوان وردپرس” دارید، می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها مطرح کرده تا در اسرع وقت توسط تیم پشتیبانی پاسخ داده شود.

ارسال پاسخ