شما در وردپرس برتر هستید!
قابلیت جستجو
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

چگونگی غیر فعال کردن قابلیت جستجو در وردپرس

270بازدید

آیا شما هم قصد غیر فعال سازی ویژگی جستجو در وردپرس را دارید؟ در بعضی از مواقع سایت شما ممکن است که اصلا نیازی به قابلیت جستجو نداشته باشد و جستجو از طریق قالب وب سایت ممکن است باعث ایجاد اختلال در تجربه کاربری شود. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توان به سادگی قابلیت جستجو را در وردپرس غیر فعال کرد.

چه کسانی و چرا باید ویژگی جستجو را در سایت خود غیر فعال کنند؟

سایت های زیادی بر اساس وردپرس وجود دارد که تجاری هستند و چندین صفحه مختلف دارند. این وب سایت ها محتوای زیادی درون خود ذخیره نکرده اند و قابلیت جستجو در آنها عملا بی فایده است.

علاوه بر این ممکن است برخی کاربران حس کنند که برخی اطلاعات دیگر ممکن است در این سایت وجود داشته باشد که به صورت عادی نمایش داده نمی شود و بهتر است از گزینه جستجو استفاده کنند. غیر فعال کردن قابلیت جستجو در این سایت ها باعث افزایش بهتر تجربه کاربری می شود.

متد ۱- غیر فعال سازی قابلیت جستجو توسط افزونه

این روش ساده تر بوده و به کلیه کاربران پیشنهاد می شود.

اولین کاری که باید انجام بدهید این است که افزونه Disable Search را دانلود و فعال کنید. این افزونه دارای تنظیمات خاصی نبوده و با فعال سازی آن قابلیت جستجو از وب سایت شما و حتی بخش ابزارک ها حذف می شود. هر کاربری که بخواهد به صورت دستی به آدرس جستجو در سایت شما مراجعه کند، این افزونه کاربر را به صفحه “۴۰۴ صفحه پیدا نشد” هدایت می کند.

لازم به ذکر است که این افزونه قابلیت جستجو در پنل مدیریت وردپرس را غیرفعال نکرده و شما می توانید همچنان به این ویژگی دسترسی داشته باشید.

قابلیت جستجو

متد ۲- غیر فعال سازی قابلیت جستجو به صورت دستی

این روش نیازمند اضافه کردن چندین خط کد به فایل های وردپرس می باشد. لازم است تا کدهای زیر را به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید.

<p style="text-align: left;">} ( function wpb_filter_query( $query, $error = true
} ( ()if ( is_search
;query->is_search = false$
;query->query_vars[s] = false$
;query->query[s] = false$
( if ( $error == true
;query->is_404 = true$
{
{
;( 'add_action( 'parse_query', 'wpb_filter_query
;( ( " ;add_filter( 'get_search_form', create_function( '$a', "return null
} () function remove_search_widget
;( 'unregister_widget('WP_Widget_Search</p>
<p style="text-align: left;">;( 'add_action( 'widgets_init', 'remove_search_widget</p>

این کد به صورت ساده تمامی درخواست ها در منو جستجو را به یک صفحه ۴۰۴ هدایت می کند. همچنین به واسطه این کد منو جستجو در قالب شما مخفی می شود.

قابلیت جستجو

دانلود افزونه Disable Search

ارسال پاسخ