شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش حذف نام برگه والد از آدرس برگه فرزند در وردپرس
آموزش وردپرسافزونه رایگانافزونه وردپرسسئومقالات آموزشی

آموزش حذف نام برگه والد از آدرس برگه فرزند در وردپرس

62بازدید

آیا تا به حال به حذف نام برگه والد از آدرس برگه فرزند در وردپرس فکر کرده اید؟ به صورت پیش فرض، وردپرس نام برگه والد را به عنوان پیشوند به آدرس برگه فرزند اضافه می کند که این موضوع برای سئو خوب است. اما شاید این موضوع باب میل برخی از کاربران نبوده و تمایلی به نمایش نام برگه والد در آدرس برگه فرزند نداشته باشند. از همین رو میخواهیم در این مطلب در مورد حذف نام برگه والد از آدرس برگه فرزند در وردپرس صحبت کنیم.

 

منظور از نامک برگه والد در وردپرس چیست؟

وردپرس شامل دو نوع محتوای اصلی است: صفحه ها و برگه ها. برگه ها دارای سلسله مراتب هستند یعنی می توانند برگه های فرزند داشته باشند. به صورت پیش فرض، نامک مربوط به برگه والد در آدرس برگه فرزند نمایش داده می شود، چیزی مثل نمونه زیر:

//example.com/parent-page/child-page/

این راه مناسبی برای سازماندهی محتوا در سایت است آن هم وقتی که از ساختار سلسله مراتب برای برگه ها استفاده می کنید. چرا که بهترین رویکرد برای سئو وردپرس بوده و برای کاربران نیز قابل تشخیص است.

حذف نامک برگه والد به طور بالقوه می توانید منجر به خراب شدن آدرس صفحه مذکور شود، در کنار آن برخی متخصصین نیز بر این باورند که این امر می تواند باعث کاهش سئو برگه مذکور نیز شود. حتی در برخی مواقع می تواند باعث ایجاد تداخل در ساختار پیوند های یکتا در وردپرس شود.

توصیه ما این است که اگر نمی خواهد نامک برگه والد در آدرس برگه فرزند نمایش داده شود، بهترین کار این ات که اصلا برگه فرزند ایجاد نکنید! به جای آن بهتر است تنها یک برگه ایجاد کرده و با استفاده از قسمت فهرست ها، نحوه قرارگیری برگه ها را مشخص کنید.

استفاده از فهرست ها برای تغییر نحوه قرارگیری برگه ها

اما شاید بعضی از کاربران همچنان مایل باشند که از برگه های فرزند برای سایت خود استفاده کنند. پس اگر میخواهید نامک برگه والد را از آدرس برگه فرزند حذف کنید، بهتر است آموزش زیر را دنبال کنید.

 

حذف نامک برگه والد از آدرس برگه فرزند در وردپرس

اول از همه شما میبایست افزونه Custom Permalinks را دریافت و نصب کنید. برای دریافت افزونه می توانید آن را از لینکی که در پایین همین پست موجود است دریافت کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید می توانید مقاله “نحوه نصب افزونه های وردپرس از طریق هاست و پیشخوان” را مطالعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، میبایست برگه فرزند مورد نظر را ویرایش کنید. در زیر عنوان صفحه می توانید امکان تغییر آدرس برگه فرزند را مشاهده کنید.

ویرایش آدرس برگه فرزند

در داخل باکس مربوطه می توانید آدرس فعلی برگه را مشاهده کنید. در صورتیکه میخواهید آن را تغییر دهید کافی است بر روی دکمه ویرایش کلیک کرده و آدرس دلخواه خود را وارد کنید.

آدرس دلخواه برای برگه فرزند

بعد از انجام تغییرات کافی است تنظیمات را ذخیره کنید. بعد از ذخیره تنظیمات، می توانید نتیجه کار را با کلیک بر روی آدرس جدید مشاهده کنید.

دانلود افزونه Custom Permalinks

ارسال پاسخ