شما در وردپرس برتر هستید!
افزونه رایگانافزونه وردپرسکاربردیکاربری

جلوگیری از ثبت نام اسپمرها در وردپرس با افزونه Stop Spammers

77بازدید

آیا تمایل به جلوگیری از ثبت نام اسپمرها در وردپرس دارید؟ معضل ثبت نام اسپمرها در سایت امر شایعی است که غالبا برای سایت هایی اتفاق می افتد که به کاربران و بازدیدکنندگان اجازه ثبت نام در سایت خود را می دهند.

جلوگیری از ثبت نام اسپمرها در وردپرس

با این وجود اگر عزم خود را برای جلوگیری از ثبت نام اسپمرها در وردپرس جزم کرده اید، پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را مطالعه کنید.

 

جلوگیری از ثبت نام اسپمرها با افزونه Stop Spammers

ابتدا لازم است افزونه Stop Spammers را از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است دریافت کنید. بعد از دریافت فایل افزونه، میبایست آن را نصب و فعال کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقالهنحوه نصب افزونه های وردپرس از طریق هاست و پیشخوان را مطالعه کنید.

 

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، از منو سمت راست پیشخوان وردپرس و از قسمت Stop Spammers بر روی Protection Options کلیک کنید:

گزینه Protection Spammers در افزونه Stop Spammers

 

در صفحه ظاهر شده شما می توانید تنظیمات مربوط به افزونه را انجام دهید:

صفحه تنظیمات افزونه Stop Spammers

 

Only Use the Plugin for Standard WordPress Forms

در صورتیکه تمایل به بررسی و جلوگیری از ثبت نام اسپمرها از طریق فرم ها در وردپرس دارید، می توانید تیک این قسمت را میزنید. با این کار افزونه محدود به بررسی تنها wp-comments-post.php و wp-login.php خواهد شد.

 

Prevent Lockouts

این افزونه به طور تهاجمی با اسپمرها برخورد می کند و در این بین ممکن است این نکته را فراموش کرده و باعث ایجاد مشکل برای شما به هنگام ورود به سایت شود. به همین دلیل دو گزینه برای این منظور تعبیه شده است که از این اتفاق جلوگیری می کند، اما باید این نکته را هم متذکر شد که اگر از این دو گزینه استفاده کنید، ممکن است راه برای هک شدن سایت خود توسط اسپمرها آسان تر کرده باشید.

وقتیکه مطمئن شدید که افزونه به درستی کار می کند و مشکلی برای شما ایجاده نکرده است، شما می توانید تیک این گزینه ها بردارید.

 

Automatically Add Admins to Allow List

وقتیکه یکی از مدیران سایت وارد سایت می شود، آیپی وی به لیست مجاز اضافه می شود. این یعنی تا زمانیکه آیپی شما تغییر نکرده و یا از مکان دیگری وارد سایت نشود، با مشکلی برای ورود به سایت مواجه نخواهید شد.
به محض ورود موفقیت آمیز به سایت، آیپی وی در لیست سفید و کاربرانی که مجاز هستند قرار خواهد گرفت و مشکلی برای وی در آینده ایجاد نخواهد شد.

در صورتیکه گمان نمی کنید به این مشکل برخورد کنید و برای ورود به سایت دچار مشکل شوید، کافی است تیک این گزینه را بردارید.

 

Check Credentials on All Login Attempts

در صورتیکه میخواهید کاربر بتواند چندین بار برای ورود تلاش کرده و برای ورود با مشکل روبرو نشود می توانید تیک این گزینه را بزنید. اما باید توجه داشته باشید که با زدن تیک این گزینه شما به هکرها اجازه می دهید که با تلاش های زیاد برای ورود بتوانند نام کاربری و کلمه عبور سایت شما را حدس بزنند.

 

Validate Requests

این قسمت از تنظیمات و گزینه های زیر آن مربوط به جلوگیری از ثبت نام ربات های اسپم است، البته باید بدانید که همیشه ربات ها از حالت های زیر پیروی نمی کنند، اما فعال کردن حالت های زیر تا حد زیادی باعث کاهش این امر خواهد شد.

 

Block Countries

برای مثال یکی از گزینه های این بخش، قابلیت انتخاب کشورها است که شما می توانید ربات های اسپم و فرستنده های اسپم از این کشورها را متوقف کنید. البته این به معنی متوقف کردن کل ترافیک ورودی از این کشورها نیست.

 

لیست کاربران مجاز (Allow List)

لیست کاربران مجاز در افزونه Stop Spammers

بخش دیگری که می توان به آن اشاره کرد، لیست کاربران مجاز است. همان طور که در بالا اشاره شد، در صورتیکه کاربر بدون هیچ مشکلی وارد سایت شود، آیپی وی به لیست آیپی های مجاز اضافه خواهد شد.

اما اگر میخواهید به صورت دستی این کار را انجام دهید، می توانید آیپی کاربر مورد نظر خود را در این لیست نیز وارد کنید.

نقطه مقابل این لیست، لیست سیاه (Block List) است که شما می توانید در آن قسمت از افزونه آیپی کاربرانی که میخواهید جلوی ورود آنها به سایت را بگیرید را وارد کنید.

 

در صورتی بروز مشکل به هنگام ورود به سایت چه کنم؟

همان طور که اشاره شد، ممکن است خود شما نیز به هنگام ورود به سایت به مشکل برخورد کنید و نتوانید وارد سایت شوید. در صورت بروز این مشکل میبایست وارد هاست خود شده و در مسیر نصب وردپرس وارد پوشه wp-content شده و پوشه plugins را انتخاب کنید.

در آن پوشه نام فایل پلاگین مربوط به افزونه را از stop-spammer-registrations.php به stop-spammer-registrations.locked تغییر دهید.

با این کار افزونه به صورت خودکار غیرفعال شده و شما می توانید وارد سایت خود شوید.

 

دانلود افزونه Stop Spammers

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد، در صورتیکه سوالی در رابطه با افزونه و استفاده از آن داشتید، می توانید سوال خود را در قالب دیدگاه در پایین همین پست مطرح کنید تا توسط تیم پشتیبانی پاسخ داده شود.

ارسال پاسخ