شما در وردپرس برتر هستید!
بررسی فعالیت های کاربر در سایت با افزونه Simple History
افزونه رایگانافزونه وردپرسکاربری

بررسی فعالیت های کاربر در سایت با افزونه Simple History

79بازدید

اگر سایتی با چندین نویسنده را اداره می کنید، حتما با مشکلاتی نظیر جلوگیری از ثبت نام اسپمرها، مدیریت گردش کار مطلب سایت و بسیاری موارد دیگر دست و پنجه نرم کرده اند. یکی از راه حل هایی که مدیران سایت های چندکاربره به دنبال آن هستند قابلیت بررسی فعالیت های کاربر در سایت است.

چرا که این کار به شما اجازه می دهد تا مدیریت امور سایت را راحت تر در دست گرفته و اگر مشکلی پیش آمد با یک بررسی می توانید بفهمید که مشکل از کجا بوده، چه کسی باعث ایجاد مشکل شده و چگونه باید این مشکل را رفع کنید.

بررسی فعالیت های کاربر در سایت

در این مطلب می خواهیم به چرایی بررسی فعالیت های کاربر در وردپرس پرداخته و راه حل چگونگی انجام آن را با هم بررسی کنیم.

 

چرایی ثبت و بررسی فعالیت های کاربر در سایت وردپرس

قاعدتا شما به کاربران سایت خود اطمینان دارید چرا که به آنها امکان دسترسی به سایت و بخش هایی از آن را داده اید. اما افرادی همیشه اشتباه می کنند.

اگر شما می دانید که کدام کاربر مرتکب اشتباه شده و کار اشتباه وی چه بوده است، آن وقت می توانید سریعا مشکل را رفع کرده و به کاربر مذکور نیز بگویید که چگونه می تواند از تکرار دوباره این اشتباه اجتناب کند.

برای مثال، اگر یکی از مدیران سایت شما دیدگاهی را تایید کند که چارچوب قوانین سایت شما در مورد دیدگاه ها را نقش کرده است، آن وقت شما می توانید سریعا مشکل را رفع کرده و به وی اطلاع دهید تا از این اشتباه در آینده جلوگیری کرده و در وقت خود نیز صرفه جویی کرده باشید.

این کار به شما این امکان را نیز می دهد که گردش کار مطالب در سایت خود را بهتر کنترل کنید. می توانید مطالب در دست بررسی و در حال تکمیل را مشاهده کنید. همچنین می توانید کاربرانی که به سایت دسترسی دارند را زیر نظر داشته و اعمال و رفتار آنها را از زمان ورود به سایت خود بررسی کنید.

 

چگونگی نصب و راه اندازی افزونه Simple History

برای انجام این کار ابتدا لازم است تا افزونه Simple History را از لینکی که در پایین این مطلب قرار داده شده است دریافت کنید. بعد از آن میبایست افزونه را نصب و فعال کنید.

در صورتیکه با نصب و فعالسازی افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقالهنحوه نصب افزونه های وردپرس از طریق هاست و پیشخوان را مطالعه کنید.

 

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، از پیشخوان>تنظیمات بر روی Simple History کلیک کنید:

گزینه Simple History در پیشخوان وردپرس

 

بعد از کلیک بر روی گزینه مذکور، به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد:

صفحه تنظیمات افزونه Simple History

 

تنظیمات در تب Settings به شرح زیر می باشند:

Show history

این قسمت شامل دو گزینه است. در صورتیکه میخواهید تاریخچه فعالیت کاربران در پیشخوان نمایش داده شود، کافی است تیک گزینه on the dashboard را بزنید.

در صورتیکه میخواهید صفحه نمایش تاریخچه فعالیت کاربران به صورت یک صفحه جداگانه نمایش داده شود، کافی است تیک گزینه as a page under the dashboard menu را بزنید. در صورت زدن تیک گزینه دوم، لینک جدیدی به قسمت پیشخوان سایت شما اضافه می شود که می توانید با کلیک بر روی آن به صفحه تاریخچه فعالیت کاربران هدایت شوید:

لینک صفحه جداگانه برای نمایش تاریخچه فعالیت کاربران در پیشخوان وردپرس

 

Number of items per page on the log page

در این قسمت می توانید تعداد آیتم هایی را که میخواهید در هر صفحه تاریخچه فعالیت کاربران نمایش داده شوند را وارد کنید.

 

Number of items per page on the dashboard

در این قسمت می توانید تعداد آیتم هایی را که میخواهید در پیشخوان وردپرس نمایش داده شوند را وارد کنید.

 

Clear log

در صورتیکه میخواهید تاریخچه فعالیت کاربران را حذف کنید، می توانید این کار را با کلیک بر روی دکمه Clear log now انجام دهید. البته باید توجه داشته باشید که آیتم های ذخیره شده در دیتابیس به صورت خودکار هر ۶۰ روز یکبار حذف می شوند.

 

RSS feed

در صورتیکه تمایل به دریافت آخرین فعالیت های کاربران از طریق خبرنامه هستید، می توانید این کار را با ایجاد یک فید انجام دهید. فقط کافی است تیک گزینه Enable RSS feed را بزنید.

بعد از اینکه تیک این گزینه را زدید، برای اینکه تغییرات انجام شده اعمال شود، کافی است بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید. بعد از انجام، مشاهده خواهید کرد که آدرسی برای دسترسی شما به فید مورد نظر ایجاد شده است.

در صورتیکه تمایل به ایجاد آدرس جدید برای فید داشته باشید، می توانید این کار را با کلیک بر روی دکمه Generate new address انجام دهید. باید توجه داشته باشید که بهتر است لینک این فید را فقط در اختیار کاربران مورد اطمینان خود قرار دهید.

 

 

در صورتیکه تمایل به خروجی گرفتن از تاریخچه فعالیت کاربران سایت خود دارید، می توانید روی تب Export در صفحه تنظیمات افزونه کلیک کرده و در صفحه ظاهر شده یکی از دو فرمت موجود را انتخاب کنید و بر روی دکمه Download Export File کلیک کنید:

خروجی گرفتن از تاریخچه فعالیت کاربران در افزونه Simple History

 

 

به صورت پیش فرض این افزونه شامل یک سری تنظیمات از پیش تعیین شده است. این یعنی این افزونه تغییرات مربوط به ورود و خروج کاربران، تغییر پسورد، ویرایش مطالب یا صفحات، بارگذاری رسانه، ابزارک ها، افزونه ها، تغییرات پروفایل کاربر و انجمن های bbPress را ثبت می کند.

صفحه مشاهده تاریخچه فعالیت کاربران در وردپرس

 

همان طور که مشاهده در صفحه مشاهده تاریخچه فعالیت کاربران شما می توانید بازه زمانی دلخواه خود را در قسمت Dates وارد کرده و در صورت تمایل کلماتی را که به دنبال آنها هستید را نیز در Containing words وارد کنید. سپس بر روی Search events کلیک کنید تا نتایج مربوط به جستجو شما نمایش داده شوند.

در صورتیکه نیاز به اعمال تنظیمات و فیلترهای بیشتری دارید، می توانید بر روی لینک Show search options کلیک کنید.

 

اما اگر در کنار این مواردی که این افزونه ثبت می کند، نیاز دارید تا موارد و وقایع دلخواه خود را نیز ثبت کنید، می توانید به صفحه این افزونه در مخزن مراجعه کرده و از کدهای قرار داده شده در آن صفحه استفاده کنید.

 

دانلود افزونه Simple History

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد، در صورتیکه سوالی در رابطه با بحث بررسی فعالیت های کاربر در سایت با افزونه Simple History دارید، می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین پست مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

ارسال پاسخ