شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش رفع خطای "This site contains harmful programs" در وردپرس
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

آموزش رفع خطای “This site contains harmful programs” در وردپرس

702بازدید

آیا با خطای “This site contains harmful programs” در سایت وردپرس خود مواجه می شوید؟ این معمولا بدین معنی است که سایت شما هک شده و گوگل آن را به عنوان سایتی ناامن شناسایی کرده است. بعضی اوقات حتی با اینکه شما مشکل هک شدن سایت خود را برطرف می کنید، این خطا همچنان پابرجاست. در این مطلب میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید از دست این خطا در سایت وردپرس خود راحت شوید.

دلایل بوجود آمدن خطای This Site Contains Harmful Programs

دلیل شماره یک این است که سایت شما هک شده است و اینگونه به نظر میرسد که در حال پخش malware است. این کد از سایتی که هک شده می تواند خود را به بازدیدکنندگان رسانده و یا حتی دیگر سایت ها را آلوده کند.

گوگل سایتی که این خطا را داده و گمان می کند که حاوی کدهای مربوط به تروجان یا malware است را نشانه گذاری می کند. این به کاربران هشدار می دهد که به هنگام بازدید از سایت مذکور هشیار باشند.

یکی دیگر از دلایل رایج این خطا، نمایش تبلیغات با کیفیت کم از شبکه های تبلیغاتی است. این شبکه ها ممکن است در بعضی اوقات تبلیغاتی را نشان دهند که حاوی لینک به سایت هایی است که در حال پخش malware هستند.

برای پیدا کردن اینگونه کدهای مشکوک می توانید از ابزارهای موجود برای اسکن سایت وردپرس خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید سایت خود را با استفاده از ابزار Google’s safe browsing بررسی کنید.

تمام آن کاری که باید انجام دهید، اضافه کردن نام دامنه سایت خود به کد زیر و به جای عبارت YourDomain.com در کد زیر است:

//www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=YourDomain.com

 

رفع خطای This Site Contains Harmful Program

قبل از شروع کار، نسخه پشتیبان کاملی از سایت وردپرس خود تهیه کنید. اگر هم که نسخه پشتیبانی از قبل دارید، آن را دم دست خود داشته باشید چرا که شاید به آن نیاز پیدا کنید.

پاک کردن malware و بازگردانی سایت می تواند تبدیل به یک کار بسیار پیچیده شود. بعضی اوقات حتی با اینکه سایت خود را کاملا پاکسازی کرده اید، کد مذکور همچنان می تواند به سایت شما برگردد و این تا زمانی اتفاق می افتد که شما بک‌دور موجود در سایت خود را حذف کرده باشید.

به محض اینکه بک‌دور (backdoor) را با موفقیت حذف کردید، همچنان نیاز است تا به صورت کامل تمام فایل های موجود و دیتابیس سایت خود را بررسی کرده و از نبود بک‌دور در آن مطمئن شوید.

 

آگاه کردن گوگل از رفع خطا و حذف خطای مذکور توسط گوگل

به محض اینکه مطمئن شدید که سایت شما کاملا پاکسازی شده و فاقد هر گونه کد مشکوکی است، آن وقت از گوگل بخواهید تا این هشدار را که در نتایج جستجو برای سایت شما مبنی بر ویروسی بودن سایت ظاهر می شود را پاک کند.

برای انجام این کار به Google’s Webmaster tools نیاز خواهید داشت. اگر تا به حال سایت خود در آن ثبت نکرده اید، بهتر است آن را ابتدا ثبت و سپس فعال کنید.

بعد از انجام این کار، بر روی آیتم security issues در webmaster tools کلیک کنید. این صفحه لیستی از هر گونه خطاها و مشکلاتی را که گوگل در سایت شما پیدا کرده است را نمایش می دهد. به محض اینکه مشکلات سایت خود را رفع کردید، درخواست خود مبنی بر رفع مشکل را ارسال کنید.

در صورتی هم که مشکلی را در صفحه مذکور مشاهده نکردید، بهتر است از فرم زیر برای رفع مشکل سایت خود استفاده کنید: Report Incorrect Phishing Warning

 

ارسال پاسخ