شما در وردپرس برتر هستید!
افزونه رایگانافزونه وردپرسشبکه های اجتماعی

آموزش اضافه کردن آیکون شبکه های اجتماعی به وردپرس

923بازدید

بهترین راه برای اتصال پروفایل خود در شبکه های اجتماعی به سایت وردپرس خود، اضافه کردن آیکون شبکه های اجتماعی در سایدبار سایت خود است. در این مطلب میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید آیکون شبکه های اجتماعی را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

صدها افزونه مرتبط با شبکه های اجتماعی در مخزن وردپرس وجود دارد. در این مطلب میخواهیم از افزونه Simple Social Icons برای انجام این کار استفاده بکنیم. به این خاطر که این افزونه ساده بوده و کار برای افزودن آیکون شبکه های اجتماعی به ابزارک ها یا سایدبار قالب بسیار راحت است.

آیکون شبکه های اجتماعی

 

چگونگی افزودن آیکون شبکه های اجتماعی در وردپرس

ابتدا باید افزونه Simple Social Icons را نصب و سپس فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از طریق لینکی که در انتهای این مطلب قرار داده شده است، اقدام کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “نحوه نصب افزونه های وردپرس از طریق هاست و پیشخوان” را مطالعه کنید.

سپس به برگه مربوط به ابزارک ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید. کافی است از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس و در قسمت نمایش، بر روی گزینه ابزارک ها کلیک کنید. بعد از نصب افزونه، ابزارک مربوط به آن با عنوان Simple Social Icons در قسمت ابزارک ها برای استفاده شما در دسترس خواهد بود، برای استفاده از آن تنها کافی است آن را انتخاب کرده و در جایی که میخواهید نمایش داده شود قرار دهید.

ابزارک مربوط به افزونه simple social icons

 

بسیاری افزونه های وردپرس دارای صفحه ای تحت عنوان تنظیمات بوده و از این طریق می توان آنها را تنظیم کرد. اما نحوه عملکرد این افزونه متفاوت از بسیاری از افزونه ها بوده و تمام تنظیمات خود را داخل ابزارکی که از آن برای نمایش آیکون شبکه های اجتماعی میخواهید استفاده کنید، قرار می دهد.

به جای انتخاب آیکون های از پیش تعریف شده، شما می توانید سایز دقیق آیکون شبکه های اجتماعی را خود انتخاب کنید؛ این مقدار می تواند از ۱۰ پیکسل تا ۱۵۰ پیکسل متفاوت باشد. آیکون ها می توانند به صورت راست چین، چپ چین یا وسط چین قرار بگیرند.

 

رنگ پس زمینه و متون نیز می تواند تغییر پیدا کند. شما می توانید رنگ آیکون ها را وقتی که کاربر موس را روی آنها میبرد نیز تغییر دهید.

این افزونه ۱۲ شبکه اجتماعی مهم را پشتیبانی می کند. این شبکه ها شامل Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn و StumbleUpon می شوند. در کنار این موارد آیکون مربوط به ایمیل و خوراک نیز نمایش داده می شوند. برای استفاده تنها کافی است آدرس پروفایل خود در شبکه اجتماعی مذکور را قرار دهید. در صورتیکه نمیخواهید آیکون خاصی نمایش داده شود، می توانید آدرس صفحه مربوط به آن را خالی بگذارید.

خروجی کار بسیار زیبا خواهد بود. یادتان نرود که رنگ و اندازه آیکون ها و پس زمینه آنها را تنظیم کنید تا با استایل قالب سایتتان تطبیق پیدا کند.

 

دانلود افزونه Simple Social Icons

ارسال پاسخ