شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش ایجاد نوارها و چارت های گرافیکی در وردپرس با افزونه Visualizer
افزونه رایگانافزونه وردپرسکاربردی

آموزش ایجاد نوارها و چارت های گرافیکی در وردپرس با افزونه Visualizer

1.11Kبازدید

به دنبال ایجاد نوارها و چارت های گرافیکی در سایت وردپرس خود هستید؟ جلوه های بصری نظیر گراف، نوارها، چارت ها و مواردی از این دست راهی عالی برای اضافه کردن اطلاعات به صورت زیبا برای نمایش در محتوای سایت شما است. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید نوارها و چارت های گرافیکی را با افزونه Visualizer WordPress Charts and Graphs به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

ایجاد نوارها و چارت های گرافیکی در وردپرس

مشکلی که در رابطه با نوارها و چارت ها در وردپرس وجود دارد

افزونه های وردپرس بسیار زیادی برای اضافه کردن نوارها، چارت ها و گراف ها به محتوای سایت وردپرس شما وجود دارند. اما شایع ترین مشکلی که در رابطه با این افزونه وجود دارد و صدای کاربران را نیز درآورده است، مشکلی پیچیدگی و سختی کار با این افزونه ها است.

برخی از این افزونه حتی از کاربران انتظار دارند که داده ها را در داخل شورت کد نیز اضافه کنید که این خود بر پیچیدگی ماجرا و قضیه استفاده از این افزونه ها اضافه می کند.

به جای استفاده از این افزونه، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند تا از نرم افزارهای موجود مانند آفیس و زیرمجموعه آن برای ایجاد این چارت ها و گراف ها استفاده کرده و در نهایت از آنها خروجی ای را به صورت JPEG تهیه کنند تا بتوانند از آن در سایت خود بهره ببرند.

این کار زمانی عملی است که شما نخواهید دیگر تا آخر تغییری در چارت مذکور بدهید. اما باید بدانید که تصویر جایگزین مناسبی برای یک چارت تعاملی نیست که می تواند به کاربر کمک کرده و وقتی موس خود را روی آن میبرد اطلاعات مربوط به آن بخش را به وی نمایش دهد.

یک چارت و گراف ایده آل چیزی است که به شما اجازه می دهد تا:

  • اطلاعات را از یک منبع اطلاعات در رایانه شخصی خود یا اینترنت به آن اضافه کنید
  • چارت ها، گراف ها، نوارها و مواردی از این دست را با اطلاعات خود تکمیل کنید
  • چارت هایی سازگار با نسخه موبایل و گرافیکی زیبا و به صورت تعاملی ایجاد کنید
  • از همه مهمتر، به شما اجازه دهد تا در هر زمانیکه بخواهید اطلاعات مربوطه را بروز رسانی کنید

 

ایجاد نوارها و چارت ها در وردپرس با استفاده از افزونه Visualizer

ابتدا شما باید افزونه Visualizer WordPress Charts and Graphs را نصب و فعال کنید. برای دریافت افزونه می توانید از طریق لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “نحوه نصب افزونه های وردپرس از طریق هاست و پیشخوان” را مطالعه کنید.

توجه: این آموزش مربوط به نسخه رایگان این افزونه است که در مخزن وردپرس قابل دریافت می باشد.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، شما باید از منوی سمت راست پیشخوان و قسمت رسانه، بر روی Visualizer Library کلیک کنید. اینجا جایی است که تمام چارت ها و گراف ها نمایش داده می شوند.

 

شما باید بر روی دکمه Add New کلیک کنید تا بتوانید اولین چارت خود را اضافه کنید.

با این کار پنجره پاپ آپی در صفحه ظاهر خواهد شد. انواع مختلفی از چارت ها را مشاهده خواهید کرد که از طریق این افزونه در دسترس هستند. تنها کافی است نوع چارت مورد نظر خود را که میخواهید انتخاب کرده و بر روی دکمه Next در پایین صفحه کلیک کنید تا کار ادامه یابد.

گام بعدی اضافه کردن اطلاعات در قالب فرمت CSV است. اگر شما اطلاعات خود را با استفاده از اکسل، گوگل شیت، یا دیگر نرم افزارهای موجود ذخیره کرده اید، بدین ترتیب شما تنها می توانید آن را به صورت فایل CSV خروجی بگیرید.

شما می توانید فایل CSV مذکور را دانلود کرده و یا آن را در رایانه شخصی خود ذخیره کنید و سپس آن را با کلیک بر روی دکمه From computer آپلود کنید.

فایل CSV شما باید شامل نام ستون ها در اولین ردیف و نوع اطلاعات در دومین ردیف باشد. این افزونه از این نوع اطلاعات پشتیبانی می کند: رشته، عدد، تاریخ، زمان و boolean.

بهتر است نگاهی به تصویر زیر بیاندازید که از طریق گوگل شیب ایجاد شده است.

اگر شما در حال ایجاد یک فایل CSV با استفاده از یک ویرایشگر متنی هستید، بهتر است نگاهی به این فایل CSV نمونه بیاندازید:

Browser,visitors
string,numbers
Chrome,7894
Firefox,6754
Internet Explorer,4230
Safari,2106
Opera,627

 

اضافه کردن چارت در وردپرس با استفاده از Google Drive Spreadsheet

اگر شما دارای چارتی هستید که به صورت spreadsheet در گوگل درایو ذخیره شده است، بدین ترتیب شما می توانید آن را به چارت خود و بدون خروجی گرفتن از آن اضافه کنید.

فایل اطلاعات مذکور را در Google Spreadsheets باز کرده و از قسمت File، بر روی Publish to the web کلیک کنید.

با این کار پنجره پاپ آپی ظاهر خواهد شد که شما می توانید چگونگی انتشار این سند را انتخاب کنید. شما باید گزینه Comma Separated Values (.csv) را از لیست کشویی مذکور انتخاب کنید.

فراموش نکنید که بر روی دکمه Publish کلیک کنید.

حالا آدرس عمومی مربوط به فایل CSV مذکور را مشاهده خواهید کرد. شما باید آن را کپی کرده و به قسمت چارت در افزونه Visualizer برگردید.

بر روی Import data from URL کلیک کرده و در تب باز شده روی One time import کلیک کنید و در نهایت آدرسی را که در مرحله قبل کپی کردید در اینجا وارد کنید.

به محض اینکه آدرس را وارد کردید، افزونه خود فایل CSV مربوطه را دریافت کرده و آن را به صورت زنده نمایش خواهد داد. شما حالا می توانید بر روی دکمه Create Chart کلیک کنید تا چارت مذکور ذخیره شود.

 

اضافه کردن چارت/گراف در برگه/مطلب وردپرس

اضافه کردن چارت یا گراف به برگه ها یا مطالب موجود در وردپرس به سادگی اضافه کردن تصویر به آنها است. کافی است برگه/مطلب جدیدی ایجاد کرده یا یکی از مطالب/برگه های موجود را ویرایش کنید یعنی جاییکه میخواهید چارت مذکور را به آن اضافه کنید. در بالای ویرایشگر صفحه، بر روی دکمه “افزودن پرونده چندرسانه ای” کلیک کنید.

با این کار پنجره پاپ آپی ظاهر خواهد شد. در این پنجره کافی است بر روی از قسمت بالای پنجره گزینه visualizations را انتخاب کنید. با این کار شما می توانید از میان چارت های موجود و ایجاد شده یکی را انتخاب کرده و آن را در برگه/مطلب خود نمایش دهید.

در نهایت بر روی گزینه Insert موجود بر روی چارت مذکور کلیک کرده تا شورت کد مربوط به آن به ویرایشگر اضافه شود.

شما حالا می توانید مطلب/برگه مذکور را ذخیره کرده و به سایت خود برای مشاهده چارت اضافه شده مراجعه کنید.

 

ویرایش چارت های شما در وردپرس

شما می توانید چارت های خود را در هر زمانی که بخواهید ویرایش کرده و آنها را تغییر دهید. تنها کافی است از قسمت رسانه در منوی سمت راست پیشخوان وردپرس، بر روی Visualizer Library کلیک کنید. در این صفحه شما می توانید چارت مذکور را ویرایش کرده، آن را حذف کنید یا از آن نسخه کپی تهیه کنید.

بروز رسانی اطلاعات مربوط به یک چارت که از پیش وجود دارد آن هم بدون تغییر خود چارت کار بسیار راحتی است.

اگر اطلاعات مربوط به چارت را از طریق Google spreadsheet اضافه کرده اید، آن وقت تمام کاری که شما باید بکنید این است که اطلاعات موجود در spreadsheet را بروز رسانی کرده و با رفتن به مسیر File » Publish to the web مجددا آن را منتشر کنید. تغییراتی که شما انجام می دهد به صورت خودکار در چارت مذکور اعمال می شود.

در طرف دیگر اگر فایل CSV را آپلود کرده اید، آن وقت شما باید فایل مذکور را بروز رسانی کنید. به محض اینکه این کار را انجام دادید، چارتی را که باید بروز رسانی شود انتخاب کرده و بر روی گزینه edit در زیر چارت مذکور کلیک کنید.

در بخش آپلود فایل CSV تنها کافی است فایل جدید ویرایش شده را آپلود کنید. تغییرات در اطلاعات به صورت خودکار و بعد از وارد کردن چارت مذکور در برگه/مطلب اعمال خواهد شد.

 

دانلود افزونه WordPress Charts and Graphs Lite

 

ارسال پاسخ