شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

چرا نباید از وردپرس برای ارسال خبرنامه استفاده کرد

301بازدید

وردپرس به صورت پیش فرض از ویژگی ارسال ایمیل با استفاده از PHP برخوردار است. چندین افزونه خبرنامه برای وردپرس وجود دارد که به شما امکان استفاده کامل از این ویژگی را می دهد.

عدم استفاده از وردپرس برای ارسال خبرنامه

اما اخیرا پرسشی مطرح شده است که: “اگر امکان ارسال خبرنامه از طریق افزونه های وردپرس وجود دارد، آن وقت چرا توصیه می شود که از سرویس های ارائه دهنده خدمات ایمیلی استفاده کنیم؟”. به همین علت در این مقاله میخواهیم در مورد اینکه چرا نباید از وردپرس برای ارسال خبرنامه استفاده کرد توضیحاتی را ارائه کنیم.

 

چرا باید لیست ایمیل های کاربران خود را جدی بگیرید؟

جدی گرفتن لیست ایمیل ها در وردپرس

لیست ایمیل های کاربران شما یکی از مطمئن ترین ابزارهای ارتباطی شما با آنها است. چرا که استفاده از آنها باعث جلب توجه کاربران شما می شود. به شما کمک می کند تا به کمک آن فروش خود را افزایش داده، محصولات خود را ارتقاء دهید و برند خود را مطرح تر از قبل بکنید.

اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید، پس بهتر است همین حالا لیست خود را ایجاد کنید.

حتما به این موضوع برخورد خواهید کرد که متخصصین در زمینه وردپرس، بازاریابی و وبلاگ نویسی به شما توصیه می کنند که به جای استفاده از وردپرس برای ارسال خبرنامه، از سرویس های بازاریابی ایمیلی که در وب موجود است استفاده کنید. پس با این تفاسیر بهتر است به چرایی این امر بپردازیم.

 

میزان اطمینان کاربر

میزان اطمینان کاربر

وقتیکه شما با استفاده از افزونه های خبرنامه که متکی به PHP و وردپرس است اقدام به ارسال ایمیل می کنید، احتمال اینکه ایمیل های ارسالی شما به پوشه SPAM کاربران ارسال شود، بسیار بالا است.

سرویس های ارائه دهنده ایمیل نظیر gmail، yahoo و دیگر سرویس ها، ابزاری تحت عنوان spam دارند که ایمیل های ارسالی شما را به عنوان SPAM شناسایی می کند. این کار به دلایل بسیاری انجام می شود.

برای مثال، سرور ایمیلی که ایمیل های شما را دریافت می کند، به دنبال چیزی است که مشخص کند آیا سروری که ایمیل ها را ارسال می کند، مجاز به انجام چنین کاری هست یا نه. در کنار آن کلمات، رفتارهای مشکوک و عبارات موجود در ایمیل ها را نیز بررسی می کند.

این ابزار همچنین به دنبال آیپی شما در دیتابیس خود می گردد. برای مثال در هاست های اشتراکی، سایت شما از آیپی یکسانی که دیگر سایت های روی آن هاست در حال استفاده هستند، استفاده می کند.

هر گونه نشانه ای مبنی بر سوء استفاده توسط فردی روی آن سرور می تواند باعث SPAM شناخته شدن ایمیل های ارسالی از سوی آیپی مذکور شده که این ارسال ایمیل های شما را نیز دچار مشکل می کند.

 

در طرف دیگر، سرویس های ارائه دهنده خدمات ایمیلی حرفه ای به صورت شبانه روزی بر روی ارسال ایمیل های به کاربران کار می کنند. آنها از از مجموعه ای از قوانین پیروی می کنند و این قوانین را بر روی تمام ایمیل هایی که ارسایل می کنند نیز اعمال می کنند تا ایمیل ها به جای Inbox کاربران سر از پوشه SPAM درنیاورند.

آنها در این مسیر از مهندسین کارآزموده، توسعه دهندگان حرفه ای و تیم پشتیانی قوی برخوردارند که ساعت ها کار می کنند تا این امر را میسر کنند.

با این تفاسیر می توان گفت، میزان اطمینان (قابلیت اطمینان) کاربر به ایمیلی که بدستش میرسد تنها عامل مهمی است که می تواند شما را به استفاده از این سرویس های ارائه دهنده خدمات ایمیلی حرفه ای سوق دهد.

 

محدودیت ها و تاخیر در ارسال

بسیاری از سرویس های ارائه دهنده هاست محدودیتی برای تعداد ایمیلی که در آن واحد ارسال می کنید دارند. همیشه احتمال این وجود دارد که در فرایند ارسال ایمیل از سایت شما مشکلی ایجاد شود. برای لیست های انبوه، حتی ممکن است شما متهم به سوء استفاده از سرویس خود شوید.

در طرف مقابل، وقتی که از سرویس حرفه ای استفاده می کنید، نگرانی ای بابت این محدودیت ها ندارید. چرا که آنها در سرتاسر دنیا سرورهایی دارند که روزانه صدها یا هزاران ایمیل ارسال می کنند. در کنار آن، این سرویس های بسیار انعطاف پذیر بوده و می توانید به راحتی پنل خود را با بزرگ شدن لیست ایمیلی خود، ارتقاء دهید.

 

استفاده آسان

در بسیاری از این سرویس های حرفه ای شما به راحتی می توانید گروه خود را ایجاد کرده و ایمیل مورد نظر خود را برای کاربرانتان ارسال کنید. استفاده از این سرویس ها بسیار آسان بوده و به راحتی می توانید طرح و قالب ایمیل های خود را نیز تغییر دهید. در کنار آن حتی می توانید این سرویس ها را با افزونه های موجود در وردپرس نظیر Gravity Forms نیز هماهنگ کنید.

اما با استفاده از خبرنامه سایت خود، شما خود را از همه این امکانات محروم می کنید و به جای اینکه روی سایت تمرکز کنید، مجبورید وقت خود را صرف این اموری بکنید که می تواند تنها در چند دقیقه و صرفا با استفاده از سرویس های حرفه ای انجام شود.

 

آمار و تحلیل

یکی دیگر از ویژگی های این سرویس های حرفه ای، ارائه آمار و تحلیل صورت گرفته از کمپین های ایجاد شده توسط شما برای ارسال ایمیل است. شما می توانید تعداد ایمیل های ارسال شده به Inbox کاربران را مشاهده کنید، اینکه چه میزان از آنها باز شده اند را بدانید و تعداد کلیک هایی که بر روی این ایمیل ها و لینک های درون آن شده است را مشاهده کنید.

با استفاده از این آمار شما می توانید کمپین های خود را اصلاح کرده و کیفیت آنها را افزایش دهید.

آمار و تحلیل مربوط به کمپین های ایجاد شده برای ارسال ایمیل

اما مواقعی که شما از خبرنامه سایت خود برای ارسال ایمیل ها استفاده می کنید، هیچ آماری از اینکه چه تعداد از ایمیل ها به Inbox کاربران ارسال شده است، ندارید و یا نمی دانید چه تعداد از آنها باز شده و حتی اینکه چه تعداد کلیک از این ایمیل های دریافت کرده اید.

به همین دلیل باید وقت زیادی را صرف هماهنگ کردن خبرنامه با Google Analytics کنید اما با این وجود باز هم محدودیت هایی خواهید داشت.

 

یکی دیگر از دلایل استفاده از سرویس های حرفه این است که این سرویس های ابزارهایی برای تشخیص، تجزیه و تحلیل ایمیل ها و آمار آنها در اختیار شما می گذارند و شما می توانید از این ابزارها استفاده کرده و ببینید که کمپین های ایجاد شده برای ارسال ایمیل تا چد حد موفق بوده اند.

 

مسائل و مشکلات مربوط به توافق

شبکه های بازاریابی ایمیلی بسیار بزرگ هستند و در کنار آن اسپم ها نیز همین گونه اند. برای سر و کله زدن با اسپم ها، ISP ها و شبکه های بازاریابی ایمیلی قوانین، نیازمندی ها و پروتکل های جدیدی را معرفی و اجرا می کنند. اما وقتیکه شما از یک سرویس حرفه ای برای ارسال ایمیل ها و خبرنامه های خود استفاده می کنید، نگرانی ای بابت این موارد ندارید.

چرا که این سرویس ها به سختی در حال تلاش هستند تا مطمئن شوند ایمیل های شما به مقصد که همان Inbox کاربران است، می رسند.

در طرف مقابل، اگر شما از خبرنامه سایت خود استفاده کنید، احتمال اینکه در مورد اتفاقات و چیزهایی که در مورد اسپم ها و ایمیل های اسپم اتفاق می افتد بدانید، بسیار کم است.

 

میزان کارایی هزینه ها

بعضی از کاربران گمان می کنند که اگر از یک افزونه برای ایجاد خبرنامه سایت خود استفاده کنند، به منزله این است که در حال صرفه جویی در هزینه هایشان هستند. اول از همه، باید برای وقت خود ارزش قائل شوید. چرا که زمانی که شما برای راه اندازی خبرنامه سایت خود صرف می کنید، بسیار باارزش تر از میزان هزینه ای است که برای یک سرویس حرفه ای می کنید.

میزان کارایی هزینه ها

معمولا این سرویس ها دارای طرح های رایگان آزمایشی چند ماهه هستند که شما می توانید از انها استفاده کنید. در این مدت شما می توانید کمپین خود را راه اندازی کرده و مشغول جمع آوری ایمیل کاربران سایت خود شوید. در نهایت که مدت زمان طرح رایگان شما به پایان رسید، چیزی که برای شما باقی می ماند لیست باارزشی از ایمیل کاربران است.

 

نتیجه گیری

با در نظر گرفتن تمام این عوامل، پیشنهاد ما به تمام کاربران استفاده از سرویس های حرفه ای است. اما با این تفاسیر اگر باز هم میخواهید که از یک افزونه برای ایجاد خبرنامه برای سایت خود استفاده کنید، در آن صورت توصیه می کنیم که تنها از MailPoet استفاده کنید.

 

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد، در صورتیکه سوالی در رابطه با خبرنامه و افزونه های مربوط به آن دارید و یا می خواهید کمپینی برای ارسال خبرنامه برای سایت خود ایجاد کنید، می توانید آن را در قالب دیدگاه در پایین همین پست مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط تیم پشتیبانی پاسخ داده شود.

ارسال پاسخ