شما در وردپرس برتر هستید!
آموزش وردپرسمقالات آموزشی

اشکال زدایی خطای ۵۰۴ در وردپرس – بخش دوم

219بازدید

۷- آیا مشکل از CND است؟

یکی از متد های اشکال زدایی که برای مشکلات و خطا های سمت کلاینت به مانند خطای ۴۰۰ رخ می دهد، این است که پراکسی ها را در مرورگر غیرفعال کنید. این خطا به این دلیل پیش می آید که ممکن است فعال بودن پراکسی، باعث عدم ارسال فایل ها به سمت مرورگر کاربران شود.

با این حال، ما در مورد خطای ۵۰۰ صحبت می کنیم و تنها زمانی که پراکسی می تواند مشکل ساز شود، این است که فعال بودنش مانع از ارسال فایل به کانکشن هایی که به CND متصل است بشود ( که در واقع این اتفاق می افتد). اگر این مشکل برای شما پیش آمد، وقتی پیام خطای ۵۰۴ به نمایش در می آید، در داخل فایل Log آن معمولا اسم CND ـی که از آن استفاده می کنید قید می شود و می توانید با سرویس ارائه دهنده تماس گرفته و مشکل را حل کنید.

۸- آیا مشکل از فایروال است؟

درست شبیه به پراکسی های اینترنتی، فایروال نیز لایه ای است که بین سرور شما و مرورگر بازدیدکنندگان قرار می گیرد. صد البته که، هدف از وجود فایروال ها چیز دیگری است، اما از نظر موقعیت فایروال نیز می تواند باعث ایجاد مشکل بین شما و بازدیدکنندگان شود. به صورت موقتی فایروال سرور را غیرفعال و این ایده را تست کنید.

۹- آیا این مشکل از میزبان وب شماست؟

کار با میزبان وب گاهی اوقات می تواند مشکل باشد. شغل اصلی آنها آماده سازی سرور برای ذخیره وب سایت های شماست، آنها واقعا یک شریک در کسب و کار یا وب سایت شما نیستند. و تنها هدفشان این است که می خواهند اطمینان حاصل کنند که سایت شما سرپا بماند و به خوبی اجرا می شود. خریداری هاست از میزبانانی که همه چیز را ارزان می فروشند، تضمین کمتری در این مورد می دهد.

مگر اینکه سایت وردپرس شما بر روی یک سرور مجازی یا سرور اختصاصی فعال باشد، خطای ۵۰۴ در این لحظه مربوط به استفاده از منابع سرور می باشد. یا علت ظاهر شدن خطا این است که میزبان هاست به دلیل مشکل در بخش ارتباطات، با سرعت پایین تری از حد معمول در دیتاسنتر اجرا می شود. اگر فکر می کنید که خطا به علت مشکلات میزبان وب می باشد، با آنها تماس بگیرید.

۱۰- آیا مشکل از NGINX است؟

خطای 504

NGINX نام یک نرم افزار است که به منظور بهبود سایت های روی سرور استفاده می شود و این بهبود شامل ایجاد تعادل بین سرعت اجرای سایت ها شده و کش ها و پروکسی ها بر روی آن رزرو می شوند. با اینکه استفاده از این برنامه به افزایش سرعت سایت کمک می کند اما همچنان می تواند نتیجه برعکس نیز داشته باشد و در تحمل کردن درخواست های بالای ترافیک مشکل ساز شود. میزبان شما احتمالا می تواند کمک کند تا با استفاده از تنظیمات این برنامه مشکلش را حل نمایید.

۱۱- آیا مشکل از پلن هاستینگ است؟

ممکن است که مشکل خطای ۵۰۴ به دلایل بالا ربطی نداشته باشد. حتی شاید میزبان شما تمامی امکاناتی که برای سرور و میزبانی از بازدیدکنندگان لازم دارید را در اختیار داشته باشد. با این حال، این مشکل می تواند از پلن هاستینگی باشد که انتخاب کرده اید. زمانی که پهنای باند و حافظه هاست شما کافی نباشد، خطای ۵۰۴ می تواند ظاهر شود و شما برای حل این مشکل باید پلن بالاتری را خریداری نمایید.

۱۲- آیا مشکل از سمت PHP Workers ها می باشد؟

ممکن است متوجه شوید که پهنای باند و حافظه پلن هاست شما به اندازه کافی زیاد و کارآمد باشد. با این حال، مشکل ممکن است از آنجایی باشد که شما برای سایت خودتان به اندازه کافی PHP workers تعیین نکرده اید تا به درخواست های HTTP به درستی رسیدگی کنند.

صد البته که شما باید متوجه این مشکل باشید و کشف کنید که کدام پلاگین منابع PHP شما را بیخودی مصرف می کند و کار را برای آنها سخت می کند. اگر هر کاری کردید و مشکل حل نشد، بهتر است که این کار را به میزبان هاست بسپارید و تعداد PHP workers ها را افزایش دهید.

سخن پایانی :

هر خطایی که در وب سایت شما رخ می دهد می تواند نگران کننده باشد چرا که پیدا کردن منبع خطا و حل آن همیشه ساده نیست. بهتر است که همیشه از ابزار کنترل کردن و مانیتور کردن برای وب سایت خود استفاده کنید تا به سرعت از خطا ها و مشکلات احتمالی باخبر شوید.

ارسال پاسخ