شما در وردپرس برتر هستید!
افزونه رایگانافزونه وردپرسفرم ساز

آموزش ایجاد نظرسنجی در وردپرس با استفاده از WPForms

430بازدید

به دنبال ایجاد نظرسنجی در وردپرس با WPForms هستید؟ نظرسنجی ها به شما در جمع آوری اطلاعات ارزشمند کمک می کنند، بدین ترتیب شما می توانید تصمیمات بهتری را در مورد سایت و کسب و کار خود اتخاذ کنید. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید در وردپرس نظرسنجی ایجاد کرده و گزارش های تحلیلی خود را تهیه کنید.

ایجاد نظرسنجی در وردپرس با WPForms

انتخاب بهترین ابزار نظرسنجی برای وردپرس

سرویس های آنلاین بسیاری وجود دارند که به شما اجازه می دهند تا فرم های نظرسنجی مورد نظر خود را ایجاد کرده و آنها را درون سایت وردپرس خود نمایش دهید. عیب این فرم ها این است که اطلاعات حاصل از آنها در سرویس های جداگانه و خارج از سایت ذخیره شده و شما در سفارشی سازی آنها و ویرایش شان با محدودیت مواجه هستید.

برخی از این فرم ها همچنین در تعداد پاسخ ها و نتایجی که می توانند جمع آوری کنند نیز دارای محدودیت هستند. شما باید پول بیشتری را پرداخت کنید تا بتوانید نتایج و پاسخ های بیشتری را جمع آوری کنید، از همین رو این سرویس ها قیمت تمام شده بیشتری خواهند داشت.

بهتر نخواهد بود که اگر شما بتوانید نظرسنجی های مذکور را در سایت خود اجرا کنید آن هم بدون کمک گرفتن و اتکا به سیستم ها و سرویس های خارج از سایت؟

اینجاست که پای WPForms به میان می آید. این افزونه یکی از بهترین افزونه های وردپرس در زمینه ایجاد فرم بوده و از محبوب ترین ها در مارکت وردپرس است.

اخیرا نیز افزودنی ای را معرفی کردند که به کمک آن می توانید نظرسنجی و رای گیری هایی را نیز بتوانید به راحتی و به آسانی در سایت خود ایجاد کنید.

با استفاده از WPForms به امکانات و قابلیت های زیر دسترسی خواهید داشت:

  • فرم ساز با قابلیت Drag and Drop برای ایجاد فرم های نظرسنجی
  • فیلدهای نظرسنجی هوشمند مانند امتیازدهی و مواردی از این دست
  • شرط های منطقی برای خصوصی سازی فرم های نظرسنجی بر اساس اطلاعاتی که کاربران وارد می کنند
  • وجود ویژگی های بصری نظیر چارت ها، گراف ها و جداول
  • امکان تهیه خروجی از گراف ها و چارت های مذکور در قالب JPEG، PDF یا امکان تهیه پرینت
  • خروجی گرفتن از نتایج حاصل از نظرسنجی در قالب CSV

 

ایجاد نظرسنجی در وردپرس

ابتدا شما باید افزونه WPForms را نصب و فعال کنید. باید قبل از مطالعه این آموزش توجه داشته باشید که این افزونه پولی بوده و برای استفاده از آن ابتدا باید آن را خریداری کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “نحوه نصب افزونه های وردپرس از طریق هاست و پیشخوان” را مطالعه کنید.

به محض اینکه افزونه مذکور را نصب و فعال کردید، باید از منوی سمت راست پیشخوان و قسمت WPForms بر روی Settings کلیک کنید تا در صفحه باز شده لایسنس خود را وارد کنید.

بعد از آن باید در منوی مذکور بر روی Addons کلیک کرده و به پایین صفحه رفته و بخش مربوط به Surveys and Polls addon را پیدا کنید. حالا کافی است بر روی دکمه Install addon در صفحه مذکور کلیک کنید تا افزودنی مربوط به افزودن قابلیت نظرسنجی و رای گیری نصب شود. به محض اینکه نصب شد، کافی است بر روی دکمه Activate کلیک کنید تا بتوانید کار با افزودنی مذکور را آغاز کنید.

حالا شما آماده اید تا فرم نظرسنجی مورد نظر خود را ایجاد کنید.

شما باید از منوی مذکور بر روی Add New کلیک کنید تا به صفحه ایجاد فرم جدید منتقل شوید. این کار قابلیت Drag and Drop مربوط به فرم ساز افزونه را اجرا خواهد کرد.

ابتدا شما باید عنوانی را برای فرم نظرسنجی مورد نظر خود وارد کرده و سپس بر روی قالب مربوط به Survey Form کلیک کنید.

با این کار نمونه ای از یک فرم نمونه که حاوی فیلدهای پیش فرض یک فرم نظرسنجی است بارگذاری می شود.

شما می توانید بر روی هر بخش که میخواهید کلیک کرده و هر فیلدی را که میخواهید ویرایش کنید، ترتیب قرارگیری آنها را با استفاده از قابلیت Drag and Drop افزونه تغییر دهید، یا آنها را از فرم مورد نظرتان حذف کنید. شما همچنین می توانید فیلدهای جدیدی را از ستون سمت چپ به فرم خود اضافه کنید.

WPForms تمام فیلدهای رایج اعم از لیست کشویی، دکمه های رادویی، ورودی متن و مواردی از این دست را پشتیبانی می کند. این عمل کار را برای شما و ساخت فرم های تعاملی و کاربرپسند و کاربردی بسیار آسان کرده است.

WPForms همچنین شامل شرط های منطقی است که بدین معنی است که شما می توانید سوالات فرم نظرسنجی خود را بر مبنای پاسخی که کاربران به آنها می دهند و در هر یک از فیلدها وارد می کنند، تغییر دهید.

به محض اینکه فرم مورد نظر را ایجاد کردید، شما باید بر روی دکمه Save کلیک کنید تا فرم مذکور به همراه تغییرات و تنظیمات صورت گرفته ذخیره شوند. شما حالا می توانید بر روی دکمه close کلیک کنید تا از فرم ساز خارج شوید.

 

افزودن فرم نظرسنجی در سایت وردپرس

WPForms کار را برای افزودن فرم نظرسنجی در بخش های مختلف سایت تان بسیار راحت و آسان کرده است. شما می توانید به آسانی فرم نظرسنجی را به سایت وردپرس خود، برگه ها، مطالب یا سایدبار قالب خود اضافه کنید.

برای اضافه کردن فرم نظرسنجی مذکور در برگه یا مطلبی از سایت تان کافی است به قسمت ویرایش برگه/مطلب مذکور رفته و در آن صفحه بر روی دکمه Add Form کلیک کنید.

با این کار پنجره پاپی باز خواهد شد که شما می توانید فرم نظرسنجی که پیشتر ایجاد کرده بودید را انتخاب کرده و بر روی دکمه insert برای ادامه کار کلیک کنید.

شما حالا می توانید شورت کد اضافه شده به ویرایشگر برگه/مطلب خود را مشاهده کنید.

به محض اینکه ویرایش برگه/مطلب مذکور به اتمام رسید کافی است آن را منتشر و ذخیره کنید. شما می توانید به سایت خود مراجعه کرده و فرم ایجاد شده را مشاهده کنید.

WPForms همچنین به شما اجازه می دهد تا به آسانی فرم نظرسنجی را به سایدبار یا ابزارک قالب خود اضافه کنید تنها کافی است از قسمت نمایش بر روی ابزارک ها در منوی سمت راست پیشخوان سایت وردپرس خود کلیک کرده و ابزارک ها مربوط به این افزونه را در هر جایی که میخواهید اضافه کنید.

در تنظیمات ابزارک مذکور، شما باید فرمی را که پیشتر ایجاد کرده اید انتخاب کرده و فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به ابزارک مذکور ذخیره شوند.

شما حالا می توانید به سایت خود مراجعه کرده و ابزارک مذکور را به سایدبار قالبتان اضافه شده مشاهده نمایید.

 

مشاهده نتایج حاصل از فرم های نظرسنجی

WPForms نتایج حاصل از فرم های نظرسنجی را به صورت زیبا و در قالب چارت ها و گراف ها نمایش می دهد. شما همچنین می توانید نتایج مربوطه را پرینت گرفته و از آنها برای استفاده در دیگر نرم افزارها خروجی تهیه کنید.

برای مشاهده نتایج مربوط به نظرسنجی ها، شما باید از منوی سمت راست پیشخوان و قسمت WPForms بر روی All Forms کلیک کنید تا وارد برگه مربوطه شوید و در آن برگه لیستی از فرم های ایجاد شده را مشاهده خواهید کرد که می توانید با کلیک بر روی Survey Results در زیر هر فرم، نتایج آن را مشاهده کنید.

در صفحه مربوط به نتایج، مشاهده خواهید کرد که نتایج مذکور به صورت زیبا و گرافیکی و در قالب چارت ها و گراف های زیبا نمایش داده می شوند. شما می توانید از بخشی از فرم یا کل آن خروجی تهیه کنید.

در بالای صفحه مذکور، گزینه هایی را مشاهده خواهید کرد که که می توانید بین انواع چارت های مختلف سوییچ کرده و گزینه های مربوط به خروجی گرفتن را مشاهده کنید. شما می توانید نتایج نظرسنجی را به صورت JPEG، PDf و نسخه قابل پرینت ذخیره کرده و به راحتی از آنها در وبلاگ، شبکه های اجتماعی و یا ارائه های تحلیلی خود استفاده کنید.

 

تبدیل هر فرمی به یک فرم نظرسنجی

WPForms به شما اجازه می دهد تا هر فرمی که را که بخواهید تبدیل به یک فرم نظرسنجی کرده و نتایج اخیر آن را به عنوان یک نظرسنجی نمایش دهید. شما می توانید فیلدهای خاصی از یک فرم را انتخاب کنید تا به صورت فیلدهای یک فرم نظرسنجی رفتار کنند.

این کار در زمانیکه شما بخواهید اطلاعاتی را از طریق فرم های تماس، یا فرم های ثبت نام جمع آوری کنید، مفید و کاربردی خواهد بود.

برای تبدیل هر یک از فرم های موجود به یک فرم نظرسنجی، تنها کافی است فرم مذکور را در WPForms ویرایش کرده و از قسمت Settings بر روی بخش Surveys and Polls کلیک کنید. شما باید تیک گزینه “Enable Survey Reporting” را بزنید و تغییرات صورت گرفته را ذخیره کنید.

برای فعال کردن قابلیت گزارش گیری برای فیلدی از فرم ها، تنها کافی است فرم مذکور را ویرایش کرده و سپس بر روی فیلدی که میخواهید قابلیت گزارش گیری فعال شود کلیک کنید.

زیر بخش Field Options در ستون سمت چپ، شما باید بر روی Advanced Options کلیک کرده و تیک گزینه “Enable Survey Reporting” را بزنید.

 

ارسال پاسخ